Już dziś możecie zaznaczyć w kalendarzu datę 18 czerwca 2023 r. W niedzielę poprzedzającą Dzień Ojca odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”. W sześciu województwach grę zorganizuje Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Ruszają zapisy!

Rodzinne wydarzenia odbędą się w Chorzowie, Łodzi, Nidzicy, Opolu, Szczecinie i Warszawie. Kilka godzin wspólnej zabawy, zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności, niespodzianki – to wszystko sprawi, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin z dziećmi.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje dotyczące imprezy w każdym mieście, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziesz się na stronie www.przygodaztata.azs.pl.

Planowane konkurencje na trasie gry:
1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
2. konkurencja celnościowa – rzuty do kosza
3. konkurencja szybkościowa – rodzinna sztafeta
4. element integracji – wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
5. element twórczy – układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
7. konkurencja sprawnościowa – przejście toru przeszkód
8. konkurencja lekkoatletyczna – pchnięcie kulą/piłką lekarską
9. gra w golfa
10. gra „niespodzianka” lub gra propagująca bezpieczne zachowania z zakresu pierwszej pomocy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego realizująca zadanie zlecone dla sześciu Urzędów Wojewódzkich pod nazwą Organizacja gry miejskiej „Przygoda z Tatą” w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda Życia” 2023 r.