Przed nami jeszcze baraże

0
103

Zakończyła się VII, ostatnia kolejka fazy jesiennej bieżącego sezonu AZS Edu Esports. Poznaliśmy zespoły, które na pewno zobaczymy w akcji na wiosnę oraz uczestników baraży – nie tylko o dalszą grę w rozgrywkach krajowych, ale także reprezentowanie Polski w ramach University Esports Masters.

LEAGUE OF LEGENDS

Zgodnie z przewidywaniami, walkę o pozycję lidera grupy pierwszej wygrali obrońcy tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej, kończąc fazę jesienną z kompletem 18 punktów. Tuż za nimi, z 15 punktami, uplasowali się studenci Uniwersytetu Gdańskiego. Obie drużyny wywalczyły awans do etapu wiosennego, a dogrywkę o trzecie miejsce, gwarantujące udział w barażach, wygrał Uniwersytetu Warszawski kosztem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. To oznacza że w tym sezonie nie zaprezentują się już ekipy z Bydgoszczy (8 punktów), Wojskowej Akademii Technicznej (7), Uniwersytetu Wrocławskiego (4) i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (0).

Grupę drugą wygrała Politechnika Gdańska, która po remisie z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym może pochwalić się 16 punktami. Do fazy wiosennej po rocznej przerwie powraca także dwukrotny mistrz Edu Esports – Politechnika Wrocławska, która uzbierała 15 punktów. W barażach powalczy wspominany UEK (11 punktów), a formę na następny sezon może już powoli szykować Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (8), Śląski Uniwersytet Medyczny (6), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu (2) i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (1).

Najwięcej emocji w ostatniej kolejce doświadczyliśmy w grupie trzeciej. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych potrzebowała zwycięstwa z Politechniką Śląską, aby zapewnić sobie pierwszą lokatę. Mecz zakończył się jednak remisem, co zrównuje punktami PJATK i Politechnikę Krakowską (po 14 oczek). Decydujące starcie o fotel lidera odbędzie się w tym tygodniu. Wspomniana Politechnika Śląska zakończyła rywalizację na trzecim miejscu (10 punktów) dzięki niespodziewanemu zrywowi studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Drużyna z Bydgoszczy zdobyła swój pierwszy punkt w tym sezonie remisując z Politechniką Poznańską (9), co uniemożliwiło rywalom przeskoczenie Ślązaków. To się nazywa skończyć w świetnym stylu! Oprócz UKW i PP z rozgrywkami w tym sezonie żegnają się także Katolicki Uniwersytet Lubelski (4) i Akademia Techniczno-Humanistyczna (4).

Baraże o awans do fazy wiosennej z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Politechniki Śląskiej rozpoczną się w piątek, 29 stycznia, o godzinie 18:00.

Baraże o reprezentowanie Polski w ramach University Esports Masters zaplanowane są na niedzielę, 31 stycznia, o godzinie 18:00. O dwa sloty zawalczą Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska i zwycięzca meczu liderów z grupy trzeciej.

COUNTER-STRIKE

W meczu na szczycie grupy pierwszej Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zremisowała z Akademią Górniczo-Hutniczą, co przyklepało awans do kolejnej fazy dla obu ekip (odpowiednio 16 i 14 punktów). Trzecie miejsce i baraże po derbach Wrocławia zapewniła sobie drużyna tamtejszej Politechniki, kończąc fazę jesienną z 12 oczkami. Sezon kończy się zatem dla reprezentacji Politechniki Śląskiej (10), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (6), Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (3) i Uniwersytetu Wrocławskiego (0).

Remis po bardzo zaciętym meczu liderów obejrzeliśmy także w grupie drugiej. Uniwersytet Warszawski i Politechnika Krakowska przechodzą dalej dzięki 14 punktom na swoich kontach. Grę w barażach już przed tygodniem zapewniła sobie Politechnika Gdańska, która uzbierała 12 oczek. W tym sezonie nie zagrają już za to drużyny Politechniki Rzeszowskiej (8), Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (5), Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (4) i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (0).

Podobnie jak w dywizji League of Legends, w CS:GO najciekawiej do samego końca było w grupie trzeciej. Dość pewne zwycięstwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pozwoliło im przeskoczyć Uniwersytet Gdański i zająć pierwsze miejsce w grupie (odpowiednio 14 i 13 punktów). Trzecią lokatę wywalczyła reprezentacja Akademii Techniczno-Humanistycznej kosztem Akademii Leona Koźmińskiego (12 i 11 punktów). Studenci ALK mogą czuć spore rozczarowanie – mecze, w których tracili punkty, były niezwykle zacięte i naprawdę niewiele brakowało, by to oni mieli szansę gry na wiosnę. Niżej uplasowały się drużyny Politechniki Poznańskiej (4), Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy (3) i Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku (1).

Baraże o awans do fazy wiosennej z udziałem Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i Akademii Techniczno-Humanistycznej rozpoczną się w poniedziałek, 1 lutego, o godzinie 18:00.

Zapraszamy na transmisje z decydujących spotkań – jak zawsze na twitch.tv/esports_assoc !