Poznańscy pierwszacy zaczęli od futsalu

0
555

W warunkach szczególnego rygoru sanitarnego rozegrano w Poznaniu futsalowe Mistrzostwa Studentów I Roku. Organizatorem turnieju, który 11 listopada odbył się w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, był AZS Poznań.

Ze względu na pandemię prowadzenie zajęć przez uczelnie w systemie on-line i wiele innych niesprzyjających okoliczności w bieżącym roku do zawodów zgłosiły się zaledwie trzy uczelnie, które jednak rozegrały bardzo interesujący turniej. Studenci mają obecnie znacznie mniej możliwości uczestniczenia w treningach niż chociażby przed rokiem, dlatego nie są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Nie można im jednak odmówić ani ambicji, ani woli walki.

Mistrzostwa Studentów I Roku wygrała w Poznaniu drużyna UAM, która okazała zdecydowaną wyższość nad rywalami, wygrywając bez straty bramki wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajął zespół Collegium Da Vinci, a trzecie ekipa Uniwersytetu Przyrodniczego. Studentom UAM przypadły wszystkie wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Hubert Grygiel (zdobywca 4 bramek), najlepszym zawodnikiem okazał się Patryk Janeczek, a najlepszym bramkarzem – Sebastian Lorek. W zespole zwycięzców zagrali także: Szymon Baranowski, Jakub Barłożek, Robert Bartkowiak, Szymon Kłosiński, Mateusz Malczyk, Jakub Patelski i Jakub Żyła. Trenerem reprezentacji AZS UAM jest Maciej Palka.

Uczestnicy nagrodzeni zostali medalami, a najlepsza drużyna wywalczyła puchar, ufundowany przez prezesa AZS Poznań. Z kolei nagrody książkowe ufundował Dom Wydawniczy REBIS, niezawodny sponsor sportu akademickiego. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Nadesłał: Piotr Kuś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here