Poznań gościnny przy tenisowym stole

0
969

17 żeńskich i 15 męskich zespołów wystartowało w półfinale A AMP w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Weekend 4-6 marca w Poznaniu stał w sporcie studenckim pod znakiem tenisa stołowego, bowiem w hali Centrum Kultury Fizycznej tutejszego Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się zawody półfinałowe strefy A Akademickich Mistrzostw Polski właśnie w tej dyscyplinie. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci sześciu województw z Polski północnej i zachodniej.

Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów żeńskich (w tym 6 z Wielkopolski) oraz 15 zespołów męskich (także 6 z Wielkopolski). Gospodarze zawodów okazali się bardzo gościnni, bowiem miejsca gwarantujące występ w finale ogólnopolskim zajęły wyłącznie zespoły przyjezdne.

W zmaganiach kobiet triumfowały wrocławianki z Uniwersytetu Ekonomicznego, które w meczu finałowym pokonały ekipę Politechniki Gdańskiej 3:0. Trzecie miejsce wywalczył zespół AWF Wrocław po wygranej 3:1 nad Uniwersytetem Wrocławskim.

Z kolei wśród mężczyzn zwyciężyła ekipa Uniwersytetu Zielonogórskiego (lubuski „rodzynek” w poznańskich zmaganiach), która pokonała z finale zespół Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy 3:1. W meczu o trzecie miejsce gdańszczanie z Politechniki pokonali gdańszczan z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu także 3:1.

Do finałów AMP (Gdańsk, 22-24 kwietnia) awansowało sześć najlepszych drużyn żeńskich i pięć męskich. Oznacza to, że pełną pulę w Poznaniu zgarnęły Politechnika Gdańska i Uniwersytet Wrocławski, które na decydujące zawody będą mogły wysłać obydwa swoje zespoły.

Turniej półfinałowy sprawnie przygotowali działacze KU AZS UPP po kierownictwem prezes Klubu, Karoliny Dopierały. Ekipie organizatorów należą się słowa pochwały i wielkie brawa za bardzo dobre przeprowadzenie imprezy w trudnych czasach.

Półfinał A AMP w tenisie stołowym (Poznań 2022) – zespoły z awansem do finałów AMP: