Powrót po latach

0
669

Po ponad piętnastu latach ponownie zostały rozegrane Mistrzostwa Mistrzów Lig Międzyuczelnianych. W dniach 2-5 grudnia w obiektach COSA AZS Wilkasy oraz hali sportowej w Giżycku mierzyli się ze sobą studenci z sześciu środowisk AZS.

W koszykówce kobiet zwycięstwo odniosła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w dwumeczu pokonała rywalki z Politechniki Gdańskiej. Trzeba zaznaczyć, że obydwa spotkania miały wyrównany przebieg i do końca szala zwycięstwa mogła się przechylić na korzyść jednego lub drugiego zespołu. Jednakże kontuzja kapitan AZS Politechniki Gdańskiej w końcówce meczu rewanżowego spowodowała, że krakowska drużyna uzyskała przewagę punktową i nie oddała zwycięstwa do końca spotkania.

W rywalizacji futsalistów najlepsi okazali się zawodnicy z UMCS Lublin, którzy w dwumeczu pokonali kolegów z SGH Warszawa. W pierwszym meczu padł remis 2:2 i gdy wydawało się, że mecz rewanżowy również nie przyniesie rozstrzygnięcia, pod koniec spotkania  lublinianom udało się wyjść na prowadzenie i szybko je podwyższyć. Ostateczny wynik został ustalony w ostatniej akcji meczu. Po bramce na 4:1 sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Zawody w ergometrze wioślarskim zostały zdominowane przez przedstawicieli AZS Poznań, którzy wygrali klasyfikację drużynową kobiet, a w klasyfikacji mężczyzn uplasowali się na trzecim miejscu. Druga lokata przypadła w udziale zawodnikom z AZS województwa kujawsko -pomorskiego, a pierwszą pozycję wśród mężczyzn zajęli studenci ze środowiska AZS Lublin.

Zwycięstwo futsalistów oraz dobry występ w ergometrze wioślarskim sprawił, że to właśnie studenci z Lublina stanęli na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął AZS Poznań, a podium uzupełnił AZS Kraków.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mistrzów Lig Międzyuczelnianych

1. AZS Lublin – 14 pkt
2. AZS Poznań – 11 pkt
3. AZS Kraków – 7 pkt
4.-6. AZS Warszawa – 5 pkt
4.-6. AZS Gdańsk – 5 pkt
4.-6. AZS woj. kujawsko-pomorskiego – 5 pkt

Po dwudniowej rywalizacji przyszedł też czas na relaks i integrację. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę, którą był koncert zespołu Jankuniec Duet. Zabawa i wspólne śpiewanie trwały do późnych godzin nocnych, a wszyscy uczestnicy zgodnie zadeklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach Mistrzostwach Mistrzów Lig Międzyuczelnianych.

Tekst: Kamila Gałka, Marek Szlachta