Już w najbliższy weekend, 6-8.11 w Poznaniu odbędzie kolejna impreza sportowa z kalendarza Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Tym razem studenci z różnymi niepełnosprawnościami zmierzą się w pływaniu.

Do rywalizacji staną pływacy z 11 uczelni: Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnościami organizowane są nieprzerwanie w tym samym mieście od 16 lat, tym bardziej organizatorzy cieszą się, że mimo stanu epidemiologicznego możliwe jest ich przeprowadzenie.

Do udziału można zgłosić się poprzez link: http://imp.azs.pl/terminarz/

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Archiwum IMP AZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here