W weekend w Krakowie odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Tytuł najlepszej uczelni mają zamiar obronić zawodnicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W sobotę i niedzielę specjaliści od konkurencji skupiającej elementy akrobatyki, gimnastyki oraz tańca spotkają się w hali krakowskiego AWF-u. To pierwsze AMP-y w aerobiku sportowym pod Wawelem. Zawody, organizowane przez AZS Kraków, zostaną rozegrane w pięciu konkurencjach – jedynkach kobiet i mężczyzn, duetach (kobieta i mężczyzna, 2 kobiety lub 2 mężczyzn), trójkach (3 kobiety. 3 mężczyzn lub grupa mieszana), a także w teamach (5-7-osobowe dowolnej płci). Do startu zgłosiło się 102 zawodników z 17 uczelni.

W poprzednim roku złoto w klasyfikacji generalnej wywalczył Gdański Uniwersytet Medyczny, który w najbliższy weekend również powinien pokusić się o końcowe zwycięstwo. W gronie reprezentantów trójmiejskiej uczelni na AMP-y w Krakowie jest Katarzyna Przewłócka, ubiegłoroczna triumfatorka z Gliwic w kategorii solistek i par. Dla doktorantki trzeciego roku na GUM będzie to ósmy start w tej imprezie. Tym razem wystąpi wśród solistek i w trójkach.

– Mam nadzieję, że dobrze nam pójdzie. Nigdy nie jadę na AMP-y z nastawieniem zdobycia konkretnego medalu, tylko żeby jak najlepiej wykonać swój program, nad którym pracowałam przez kilka ostatnich miesięcy. Fajnie będzie też spotkać znajomych z innych miast. To niewątpliwie miły dodatek AMP-ów – mówi Przewłócka.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym – lista zgłoszonych uczelni:
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Collegium Humanum Rzeszów
4. Gdański Uniwersytet Medyczny
5. Politechnika Gdańska
6. Politechnika Łódzka
7. Politechnika Rzeszowska
8. Politechnika Warszawska
9. Politechnika Wrocławska
10. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
11. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
12. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
13. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
14. Uniwersytet Łódzki
15. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
16. Uniwersytet Śląski w Katowicach
17. Uniwersytet Warszawski