Męskie drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu i Politechniki Rzeszowskiej wywalczyły brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które trwają we włoskim mieście Camerino. Nasi gracze liczą też na medale w turniejach indywidualnych.

W rozgrywkach grupowych uczelnia z Zamościa odniosła dwa zwycięstwa z Uniwersytetem w Hamburgu (Niemcy) i Uniwersytetem w Camerino (Włochy) po 3:0, a w ćwierćfinale pokonała Uniwersytet w Porto (Portugalia) również 3:0. Niestety, piękną drogę PWSZ zatrzymał Uniwersytet w Nisantasi (Turcja), który zwyciężył 3:1. Podobną drogę przeszli gracze Politechniki Rzeszowskiej, którzy w meczach grupowych z francuskim Uniwersytetem w Lorraine i szwajcarskim Uniwersytetem w Neuchatel stracili tylko jeden mały punkt, a w ćwierćfinale odprawili Moskiewski Uniwersytet Technologiczny (Rosja) 3:1. Niestety, w półfinale trafili na mocniejszą rosyjską drużynę, Uniwersytet Technologiczny w Magnitogorsku i ulegli 0:3.

W turnieju wziął udział również zespół Politechniki Gdańskiej, który wyszedł z grupy z drugiego miejsca dzięki zwycięstwu nad angielskim Uniwersytetem w Nottingham 3:2. W pierwszej rundzie play-off gdańszczanie ulegli moskiewskim graczom, którzy później przegrali z Politechniką Rzeszowską, 2:3.

W turnieju kobiet z grupy wyszła tylko Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która po wygranej z Uniwersytetem w Lorraine 3:1 zajęła drugą lokatę w grupie. Niestety, w pierwszej rundzie play-off warszawianki nie sprostały Uniwersytetowi w Nottingham 0:3. Dwie porażki w grupie poniosła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego i mimo wygranej z Uniwersytetem Technologicznym w Eindhoven nie zdołała awansować do ćwierćfinału. Po wygranej 3:1 z Uniwersytetem w Lorraine drużyna UW została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Nasi zawodnicy grają też w turniejach indywidualnych. W pierwszej rundzie turnieju mężczyzn zwycięstwa odnieśli Piotr Chodorski i Paweł Kozieł (obaj PWSZ Zamość), Grzegorz Tomoń, Robert Floras i Daniel Lis (wszyscy Politechnika Rzeszowska) oraz Mateusz Dykowski (Politechnika Gdańska). W prekwalifikacjach swoje mecze wygrali też Marcin Litwiniuk (PWSZ Zamość) i Krzysztof Liwski (Politechnika Gdańska). Litwiniuk przegrał jednak w pierwszej rundzie. Liwski zagra w piątek. Co ciekawe, w drugiej rundzie dojdzie do polskich pojedynków – Kozieł zagra z Florasem, a Chodorski z Tomoniem.

Spójrzmy jeszcze na poczynania w turnieju singlowym pań. Pierwszą rundę przebrnęły Aleksandra Falarz (Uniwersytet Warszawski), Natalia Bąk i Karolina Lalak (obie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie). Niestety, pozostałe Polki – Katarzyna Ślifirczyk (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Dlugosza w Częstochowie), Aleksandra Dąbrowska i Katarzyna Nowocin (obie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) oraz Paulina Krzysiek (Uniwersytet Warszawski) – odpadły w pierwszej rundzie.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here