Politechnika Gdańska po raz trzeci z rzędu wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski, a także klasyfikację prowadzoną dla uczelni technicznych. – Przy wsparciu władz uczelni coraz pewniej czujemy się w roli lidera – mówi Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

Trójmiejska uczelnia dominuje w ostatnich latach w krajowej, sportowej rywalizacji studentów. Reprezentanci gdańskiej Politechniki w poprzednim roku akademickim jedenastokrotnie stawali na drużynowym podium mistrzostw, w tym pięciokrotnie na najwyższym jego stopniu – w piłce nożnej i trójboju siłowym mężczyzn, koszykówce 3×3 kobiet, unihokeju, a także w żeglarstwie. Ponadto, indywidualnie na swoim koncie zapisali 26 medali (9 złotych, 11 srebrnych, 6 brązowych).

– Trzeci kolejny tytuł Akademickich Mistrzów Polski jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że obrana przez nas droga jest właściwa. Mając pełne wsparcie ze strony władz uczelni, z każdym kolejnym rokiem poprawiamy swój wynik i coraz pewniej czujemy się w roli lidera. Nasze sukcesy sportowe są uzupełnieniem dla znakomitych osiągnięć naukowych i wysokiego miejsca Politechniki Gdańskiej w rankingu najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Warto też dodać, że oprócz tytułu Akademickiego Mistrza Polski, nasi reprezentanci wywalczyli medale na Akademickich Mistrzostwach Europy w Łodzi – przypomina Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

Dotychczasowe sukcesy studentów w AMP dodają władzom gdańskiej Politechniki motywacji do dalszych działań. Niedawno na trójmiejskiej uczelni pojawiły się nowe możliwości aktywności fizycznej.

– Nie chcemy osiąść na przysłowiowych laurach i zrobimy, co w naszej mocy, by po raz kolejny obronić mistrzowski tytuł. Dlatego też z każdym kolejnym rokiem staramy się poprawić naszym studentkom i studentom warunki do uprawiania sportu oraz zachęcić kolejnych sportowców do podjęcia nauki na Politechnice i łączenia kariery ze studiami – wyjaśnia Kaszuba. – Staramy się także uatrakcyjniać naszą ofertę dydaktyczną. W tym roku studenci, którzy mają obowiązkowe zajęcia z wychowania fizycznego, mogą poza dotychczasowymi zajęciami (m.in. pływanie, gry zespołowe, aqua aerobik, aerobik, sztuki walk) wybrać zajęcia z golfa czy treningu funkcjonalnego – dodaje.

W gabinetach Politechniki Gdańskiej trwają prace nad poprawą infrastruktury sportowej dla studentów.

– Lada dzień ruszy konkurs na stworzenie projektu nowej hali sportowo-widowiskowej, a w dalszej perspektywie mamy kolejne, innowacyjne obiekty sportowe. Mam nadzieję, że wszystkie nasze plany uda nam się zrealizować i przy okazji zaszczepić w studentach Politechniki jak największą smykałkę do uprawiania sportu – liczy Kaszuba.

Warto przy okazji dodać, że AZS Politechniki Gdańskiej będzie organizatorem przyszłorocznych finałów AMP w futsalu kobiet i mężczyzn (23-26 lutego 2023 roku).