Reprezentujący Polskę w Akademickich Mistrzostwach Europy badmintoniści Uniwersytetu Opolskiego Paweł Pietryja i Kornelia Marczak zdobyli srebrny medal w grze mieszanej. Impreza zakończyła się w sobotę w Łodzi.

W zawodach udział wzięło 106 zawodników, którzy rywalizowali w turniejach drużynowym i indywidualnych. Medal naszego miksta jest jedynym krążkiem, który udało się zdobyć biało-czerwonym. W turnieju drużynowym Uniwersytet Opolski zajął ósme miejsce, a w turniejach indywidualnych, poza parą mieszaną, Polacy odpadli przed fazą medalową.

– Sportowo na pewno liczyliśmy na więcej. Niestety, trochę zabrakło szczęścia, a trochę przed samym turniejem kontuzje przetrzebiły skład polskiej drużyny – mówił Przemysław Jagielski, prezes KU AZS Politechniki Łódzkiej, organizator zawodów.

Pietryja po finałowym starciu z Brytyjczykami Johnem Torjussenem i Emily Westwood (Uniwersytet w Nottingham) narzekał na błędy polskiego miksta. – Graliśmy troszkę inny badminton niż ten, który staramy się grać. Robiliśmy proste błędy i w końcówkach brakowało nam punktów – mówił.

Jego partnerka Kornelia Marczak cieszyła się jednak ze srebrnego medalu. – Zdobycie srebrnego medalu na tak dużej imprezie to duże osiągnięcie. Wiadomo, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc chcieliśmy mieć złoto, ale srebro też jest ok – dodała.

Polscy zawodnicy, podobnie zresztą jak i gracze z czternastu zagranicznych uczelni, bardzo chwalili organizację turnieju.

– Bardzo dobrze przygotowany obiekt dla zawodników, świetna baza noclegowa, turniejowa. Wszystko było na bardzo wysokim poziomie – mówił Pietryja.

– Cieszymy się z tych opinii, bo staraliśmy się trzymać bardzo wysoki poziom. Było to duże wyzwanie organizacyjne, przede wszystkim ze względu na mnogość specjalistycznego sprzętu technicznego, ale na pewno daliśmy radę – dodał Jagielski.

Rywalizacja najlepszych studentów-badmintonistów w Łodzi to pierwsze z czterech Akademickich Mistrzostw Europy, które zaplanowane są tego lata w Polsce. 4 lipca w Bydgoszczy rozpoczną się AME w piłce ręcznej, od 20 lipca w Poznaniu o medale walczyć będą drużyny koszykarskie, a 26 lipca znów w Łodzi zaczną się AME w siatkówce.

Organizację Akademickich Mistrzostw Europy w badmintonie wsparły Grupa LOTOS S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Politechniki Łódzkiej i Urząd Miasta Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here