Pokazali się faworyci do medali – AMP w siatkówce plażowej

0
1309
Agnieszka Krawczyk i Adrianna Gaś z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, foto: Piotr Rejmer

Studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie najlepsze na turnieju kobiet Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej – Półfinał C. Rywalizacje mężczyzn wygrali reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Agnieszka Krawczyk w parze z Adrianną Gaś z UJ Kraków wygrały turniej eliminacyjny w Lublinie, który odbył się w dniach 28-30 czerwca 2019 roku na boiskach Politechniki Lubelskiej. Równocześnie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim po zwycięstwo sięgnęli zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego – Ernest Plizga i Kamil Warzocha. Zawody w Lublinie wyłoniły najlepsze pary południowo-wschodniej Polski, które pojadą do Gdańska walczyć o medale AMP (13-16 czerwca). 

– Od początku turnieju nie było łatwo. Wczoraj zagrałyśmy aż dziesięć setów. W drabince turniejowej musiałyśmy przebijać się od prawej strony. Dzisiaj grałyśmy o czwórkę, była to długa droga. Poziom był bardzo wysoki, ale jesteśmy zadowolone – opowiadała po turnieju Adrianna Gaś.

Były to ostatnie tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie. – Bardzo ładne miasto, także polecamy i zapraszamy wszystkich do Lublina – przekazała na sam koniec rozmowy Agnieszka Krawczyk. Szczegółowe wyniki zostały opublikowane w komunikacie na stronie ampy.pl

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju!

Zawody zostały zorganizowane przez AZS Lublin przy wsparciu Miasta Lublin. Organizację współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym była Grupa LOTOS S.A. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here