Pokaz siły lubelskich uczelni

0
1406

W Lublinie odbyły się turnieje półfinałowe AMP w tenisie stołowym. Cztery z sześciu miejsc na podium zajęły lubelskie uczelnie, a wygrały Akademia Zamojska i Uniwersytet Warszawski.

Twarzą mistrzostw został Radosław Chrześcian. – Moja przygoda z AZS-em zaczęła się w pierwszej klasie liceum na turnieju „Z UKS-u do AZS-u”, z którego awansowałem do finału. W Warszawie turniej wygrałem i pozostaje to miłym wspomnieniem – przypomniał zawodnik UMCS Lublin, który pojawił się na plakacie mistrzostw.

– Na pewno jest to miłe zaskoczenie. Przychodzę na obiekt i widzę swoją twarz. Dużo osób to zauważyło, nie spodziewałem się tego – dodał student pierwszego roku.

Na turnieju z bardzo dobrej strony pokazała się Politechnika Lubelska – drużyna, która zbierała doświadczenie na poziomie II ligi mężczyzn. Po trudnych, ale zwycięskich spotkaniach grupowych ekipa Jakuba Kańkowskiego pewnie wygrała w meczu ćwierćfinałowym i ostatecznie zajęła czwarte miejsce, dzięki temu pojedzie do Gdańska walczyć o medale AMP. To duży postęp, o którym opowiada Kamil Bajko.

W Lublinie wystartowało 15 drużyn żeńskich i 14 męskich. Awans do finałów wywalczyła najlepsza piątka każdej z kategorii. Obydwa zespoły do walki o medale wystawi broniąca złota AMP wśród mężczyzn Akademia Zamojska, która oczywiście w Lublinie wygrała wśród panów i była druga wśród kobiet. Dwa zespoły w decydujących zawodach będzie mieć także UMCS Lublin.

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym – Półfinał B w dniach 4-6 marca 2022 roku zorganizował Klub Uczelniany AZS Politechnika Lubelska. Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Lubelski turniej wspierało Miasto Lublin i Politechnika Lubelska.

Przypominamy, że głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera sponsor strategiczny AZS Grupa PZU. AMP współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Półfinał AMP w tenisie stołowym (Lublin 2022) – zespoły z awansem do finałów AMP: