Podsumowanie fazy jesiennej University Esports – EDU

0
77

Za nami pierwszy etap bieżącego sezonu University Esports – EDU (do niedawna AZS Edu Esports). 42 drużyny studenckie rywalizowały w Counter-Strike’a i League of Legends o awans do fazy jesiennej oraz – w przypadku LoLa – na europejskie rozgrywki University Esports Masters. Poznaliśmy dwa zespoły, które wystąpią w esportowym odpowiedniku Ligi Mistrzów dla studentów.

Po 7 kolejkach ligowych i meczach barażowych mamy jasność – oto reprezentacje uczelni i klubów AZS, które na wiosnę zagrają w ramach dywizji Counter-Strike’a:
– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (I miejsce w grupie 1)
– Uniwersytet Warszawski (I miejsce w grupie 2)
– Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (I miejsce w grupie 3)
– Akademia Górniczo-Hutnicza (II miejsce w grupie 1)
– Politechnika Krakowska (II miejsce w grupie 2)
– Uniwersytet Gdański (II miejsce w grupie 3)
– Politechnika Wrocławska (awans po barażach)
– Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (awans po barażach)

Z kolei w rozgrywkach League of Legends awans wywalczyli:
– Akademia Górniczo-Hutnicza (I miejsce w grupie 1)
– Politechnika Gdańska (I miejsce w grupie 2)
– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (I miejsce w grupie 3)
– Uniwersytet Gdański (II miejsce w grupie 1)
– Politechnika Wrocławska (II miejsce w grupie 2)
– Politechnika Krakowska (II miejsce w grupie 3)
– Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (awans po barażach)
– Politechnika Śląska (awans po barażach

W zmaganiach o tytuł mistrzowski zostały więc reprezentacje 10 uczelni i klubów AZS, z czego aż 6 w obu dywizjach. Faza wiosenna rusza 2 marca i potrwa do połowy maja. Po 4 zespoły awansują do turnieju finałowego, który wyłoni najlepsze drużyny akademickie w Polsce.

Studenci rywalizujący w League of Legends walczyli nie tylko o możliwość gry na wiosnę, ale także awans do esportowego akademickiego odpowiednika Ligi Mistrzów. To University Esports Masters – turniej dla najlepszych zespołów studenckich z 14 krajów Europy. W tym roku Polsce przypadają potencjalnie aż 3 sloty w UEM – 2 dla drużyn z fazy jesiennej i 1 dla zwycięzcy etapu wiosennego, który zagra w turnieju kwalifikacyjnym ostatniej szansy.

Dwie drużyny, które będą reprezentować Polskę w University Esports Masters już od kwietnia, poznaliśmy po specjalnych barażach dla zwycięzców grup:
– Akademia Górniczo-Hutnicza (2 zwycięstwa w barażach, wyższy seed)
– Politechnika Gdańska (1 zwycięstwo w barażach, niższy seed)

Zarówno faza grupowa, jak i czerwcowe finały UEM 2021 odbędą się online. Pocieszeniem dla uczestników będzie z pewnością wizja nagrody pieniężnej – w puli jest aż 15 tysięcy euro.

Bieżące informacje na temat studenckich rozgrywek krajowych i międzynarodowych można znaleźć na Facebooku i Twitterze University Esports – EDU.