Emocje i walka królowały podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w siatkówce na siedząco. W dniach 17-19 listopada w obiektach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej dominowała reprezentacja AZS Politechniki Gdańskiej.

Gdańszczanie bezbłędnie przebyli etap rozgrywek grupowych, równie dobrze spisując się również w półfinałach, gdzie pokonali ekipę gospodarzy – AZS UMCS Lublin. W drugim pojedynku półfinałowym triumfowała reprezentacja AZS UPH Siedlce nad drużyną AZS Poznań.

Mecz o 3. miejsce przyniósł wiele emocji, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie breaku, w którym to lepsza okazała się reprezentacja AZS Poznań. Złote medale powędrowały do zawodniczek i zawodników ze stolicy Pomorza po zwycięstwie w finale nad siedlczanami po tie breaku 2:1.

Klasyfikacja końcowa (TOP-3):

  1. AZS Politechnika Gdańska
  2. AZS Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  3. AZS Poznań

Ostatnie zawody w tym roku kalendarzowym z cyklu IMP AZS odbędą się w dniach 1-3 grudnia. W Gdańsku ponad 90 osób z niepełnosprawnościami rywalizować będzie w tenisie stołowym.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

Foto: Przemysław Kądziołka / Agencja Reklamy FIVE. Więcej zdjęć dostępne na fanpage IMP AZS.