W dniach 18-20 czerwca w Poznaniu odbędą się ostatnie przed wakacjami Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. Osoby z niepełnosprawnościami będą rywalizować w zawodach pływackich na basenie sportowym Term Maltańskich.

IMP AZS w pływaniu są kontynuacją Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla Osób z Niepełnosprawnościami, które organizowane są nieprzerwanie w stolicy Wielkopolski od 2004 roku.

Uczestnicy z niepełnosprawnościami rywalizują w klasach startowych zależnych od rodzaju niepełnosprawności. Każdy z zawodników może zadeklarować chęć startu w maksymalnie dwóch konkurencjach indywidualnych spośród: 25 m stylem dowolnym K i M; 50 m stylem grzbietowym K i M; 50 m stylem klasycznym K i M; 50 m stylem dowolnym K i M; 50 m stylem motylkowym Open oraz 100 m stylem dowolnym Open.

Do zawodów zgłosić się mogą wszystkie pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami, które posiadają aktualne orzeczenie. Zgłoszenia do zawodów są przyjmowane do środy 16.06 do godziny 20:00. Dla zakwalifikowanych uczestników organizator gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie.

Szczegóły oraz zgłoszenia do zawodów dostępne są na stronie internetowej projektu

Organizatorem zawodów są: Akademicki Związek Sportowy, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera Fundacja LOTTO, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Wydarzenie swoim patronatem objęła również Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Tekst: Dominika Hoft