Pingpongiści lubią medale

0
1153

Z jednym złotym i czterema brązowymi medalami wrócili do Polski nasi reprezentanci na Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które zakończyły się we włoskim mieście Camerino.

Największy sukces odnieśli debliści Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu – Ihor Zavadskyi i Piotr Chodorski – którzy przebili się do finału, pokonując parę z Uniwersytetu Techniczny w Magnitogorsku (Rosja) 3:1.

Jak już informowaliśmy, pierwsze dwa brązowe medale wywalczyły męskie drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu i Politechniki Rzeszowskiej. Ostatniego dnia imprezy również dwa brązowe krążki wywalczyli nasi singliści – Ihor Zavadskyi (PWSZ Zamość) i Sławomir Dosz (Politechnika Gdańska). Obaj nie dali rady przebić się do finału, ale brązowe krążki też oczywiście są olbrzymim sukcesem, bo konkurencja była spora.

Jeden z naszych graczy, Piotr Chodorski (PWSZ Zamość) odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na piątej pozycji. Na 9. miejscu turniej ukończył Robert Floras (Politechnika Rzeszowska), a na 17. – Krzysztof Liwski, Mateusz Dykowski (obaj Politechnika Gdańska), Grzegorz Tomoń (Politechnika Rzeszowska) i Paweł Kozioł (PWSZ Zamość). Miejsca nr 33 przypadły Marcinowi Litwiniukowi (PWSZ Zamość) i  Łukaszowi Kaproniowi (Politechnika Gdańska), natomiast Marcin Ściblak (Politechnika Gdańska) został sklasyfikowany na 65. lokacie.

W turnieju singlistek najwyżej sklasyfikowana została Karolina Lalak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), która odpadła w ćwierćfinale i zajęła piąte miejsce. 9. lokata przypadła m.in. Aleksandrze Falarz (Uniwersytet Warszawski) i Natalia Bąk (ALK Warszawa), a 17. – Aleksandra Dąbrowska, Katarzyna Nowocin (obie ALK) oraz Katarzyna Ślifirczyk i Paulina Krzysiek (obie Uniwersytet Warszawski). Co ciekawe, Lalak i Krzysiek spędziły we Włoszech bardzo wiele czasu, bo przecież obie występowały także w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu.

Na ćwierćfinałach zatrzymały się polskie kobiece deble. Karolina Lalak i Aleksandra Dąbrowska (ALK Warszawa) w grze o medal przegrały z parą reprezentującą Uniwersytet w Zagrzebiu, Paulina Krzysiek i Katarzyna Ślifirczyk (UW Warszawa) uległy parze z angielskiego Uniwersytetu w Nottingham. Z kolei w męskich deblach emocje skończyły się wcześniej, bo ekipy Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Gdańskiej odpadły w drugiej rundzie.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj