Dla AZS rok 2023 już teraz można uznać za czas sportowych i organizacyjnych sukcesów. Tym razem okazją do ich celebrowania będzie Gala Sportu Akademickiego organizowana w ramach Kongresu Sportu Akademickiego.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w dniach 24-25 października 2023. Program wypełnią wystąpienia, panele tematyczne i spotkania autorskie. Miejscem wymiany doświadczeń będzie Muzeum POLIN w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli uczelni, klubów AZS, medalistów uniwersjad. Wezmą w nim udział także dziennikarze, reprezentanci sponsorów i partnerów wspierających misję rozwoju sportu akademickiego.

Tematyka paneli dyskusyjnych:
– dwutorowa kariera studentów sportowców i program Narodowa Reprezentacja Akademicka
– akademicki sport osób z niepełnosprawnościami
– Erasmus+ – programy realizowane w środowisku akademickim
– budowa akademickiego klubu sportowego w sporcie wyczynowym
– współpraca sportu, instytucji i biznesu w środowisku akademickim
– upowszechnianie kultury fizycznej i Akademickie Mistrzostwa Polski
– misja sport akademicki – media i promocja sportu akademickiego
– sport wyczynowy i Akademickie Centra Szkolenia Sportowego
– sport XXI wieku, wyzwania współczesności

Jednym z punktów kongresu będzie spotkanie autorskie promujące nową azetesowską książkę „Trener czyni mistrza”. Kulminacją wydarzenia będzie oczywiście środowa Gala Sportu Akademickiego. To czas podsumowania osiągnięć i sukcesów kończącego się roku akademickiego zarówno w sporcie powszechnym (m.in. Akademickie Mistrzostwa Polski) jak i wyczynowym skupionym wokół medalistów zimowej i letniej uniwersjady.

Dla tych ostatnich przygotowano specjalną część dwudniowego wydarzenia. Medaliści największych imprez sportu akademickiego będą mogli wziąć udział w warsztatach dwutorowej kariery studentów-sportowców. Cykl szkoleń obejmie następującą tematykę: wystąpienia publiczne / współpraca z mediami / media społecznościowe, sportowe portfolio, prawne aspekty studenta – sportowca, stypendia, programy pomocowe, ubezpieczenia, doping, programy ARP, ACSS, NRA, UNI, AMŚ.

Zgłoszenia do udziału w Kongresie Sportu Akademickiego przyjmowane są do 30 września 2023 r. Szczegóły znajdują się na stronie www.kongres.azs.pl.