Pierwszy AZS Lider Camp za nami!

0
724

W dniach 4-10 września w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Wilkasach odbył się po raz pierwszy obóz szkoleniowy AZS Lider Camp. Na Mazury przyjechało osiemnaścioro młodych działaczy klubów uczelnianych AZS, którzy w trakcie sześciu dni zrealizowali bardzo intensywny program szkoleniowy przygotowany przez kadrę obozową.

Treści szkoleń obejmowały między innymi zasady budowania zespołu i dobrej komunikacji z jej członkami, działalność w mediach tradycyjnych i społecznościowych, dobre praktyki we współpracy z fotografem, podstawy dobrej organizacji wydarzeń sportowych, zarządzanie projektami na przykładzie wydarzenia sportowego, projekty europejskie oraz elementy wpływające na budowę dobrego wizerunku klubu uczelnianego. W gronie szkoleniowców znaleźli się dobrze znani liderzy ze środowiska AZS oraz środowiska akademickiego: Ewa Milun-Walczak, Mariusz Walczak, Marianna Pikul, Aleksandra Leszczyńska, Dominik Leżański oraz koordynatorzy obozu Kinga Iwaszkiewicz i Krzysztof Pszczółka.

Kadrę obozową poza wspomnianymi koordynatorami tworzyli również Edyta Wiencek, Julia Sproch, Weronika Wieżynis, Wojciech Kołodziej oraz z ramienia biura Zarządu Głównego – Piotr Żebrowski. Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z gościem specjalnym, Sekretarzem Generalnym AZS kol. Dariuszem Piekutem, który opowiedział o naszym stowarzyszeniu, wartościach jakimi się kierujemy i możliwościach rozwoju.

Obóz AZS Lider Camp był również przestrzenią do integracji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy wzięli udział w quizie muzycznym, Pucharze Polski AZS w SUP, wspólnie kibicowali reprezentacji Polski w siatkówce podczas Mistrzostw Europy, czy korzystali z bogatej infrastruktury sportowej ośrodka w Wilkasach. Wspólna zabawa do późnych godzin wieczornych nie przeszkadzała w tym, aby wszyscy uczestnicy meldowali się punktualnie o 8 rano na porannym obowiązkowym rozruchu.

– Jestem niesamowicie dumny z tego, że udało się zorganizować pilotażową edycję AZS Lider Camp. Liczba uczestników na pierwszy rzut oka nie jest może imponująca, ale entuzjazm i zapał do działania wszystkich młodych działaczy po tym wyczerpującym tygodniu są niesamowicie budujące. Osobiście głęboko wierzę w taką formułę obozu szkoleniowego, bo przez wiele lat współtworzyłem podobne projekty w środowisku samorządów studenckich. W tym miejscu kieruję ogromne podziękowania do kol. Sekretarza Darka Piekuta oraz kol. Wiceprezesa Mariusza Walczaka, że zaufali nam i bez względu na różne okoliczności pozwolili zrealizować ten obóz. Dziękuję całemu zespołowi, który działał przed i w trakcie obozu. Mogę tylko dodać, że całą kadrą obozową czekamy na zielone światło do startu z kolejną edycją AZS Lider Camp – mówi Krzysztof Pszczółka, koordynator obozu.