Paweł Juraszek brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

0
1096

Trwa znakomita passa pływaków AZS AWF Katowice na Mistrzostwach Europy w Kazaniu. W czwartkowe popołudnie brązowy medal na 50 m stylem dowolnym zdobył Paweł Juraszek.

W finale Juraszek osiągnął rezultat 20,95 s i zajął trzecie miejsce ex aequo z utytułowanym, broniącym tytułu z Glasgow, Rosjaninem Vladimirem Morozovem. Triumfował Węgier Szebasztian Szabo – 20,72 s.

Ósma w finale 200 m stylem grzbietowym była mistrzyni Europy juniorek z Rzymu na tym dystansie na długiej pływalni, Laura Bernat. Zawodniczka AZS UMCS Lublin uzyskała wynik 2:08.37. Na piątym miejscu rywalizację ukończyła sztafeta 4×50 m stylem zmiennym kobiet z reprezentantkami AZS AWF Katowice – Pauliną Pedą i Katarzyną Wasick w składzie.

Z trzecim czasem półfinałów na 100 m stylem dowolnym do finału awansowała bardzo dobrze dysponowana w Kazaniu, zdobywczyni dwóch medali Katarzyna Wasick – 52,41 s.

W czwartek bohaterką polskiej reprezentacji była zawodniczka MKS Juvenii Wrocław, która została mistrzynią Europy na 100 m stylem zmiennym z nowym rekordem Polski – 57,82 s.