Optymistyczny maj dla Akademickich Mistrzostw Polski

0
770

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wymusiły na AZS zawieszenie kwietniowych imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, ale my nie zawieszamy broni i przygotowaliśmy się do wznowienia rozgrywek.

Póki co wiosenna pogoda nas nie rozpieszcza, ale maj zapowiada się gorący – na pewno pod względem sportowych emocji. W przyszłym miesiącu być może będziemy świadkami prawdziwej, wielkiej kumulacji, bo zaplanowanych w tym czasie zostało aż 6 finałów i 14 imprez rozgrywanych w systemie bezpośrednim. Nowe terminy kilku dyscyplin stoją jeszcze pod znakiem zapytania, ale zostaną ogłoszone niebawem.

Nowe, optymistyczne terminy

Według nowego scenariusza, majowe zmagania rozpoczną się od AMP w ergometrze wioślarskim i przełożonej z kwietnia wspinaczki sportowej. Start obu wydarzeń zaplanowany jest na 6 maja. Dzień później wystartują biegi przełajowe, a 9 maja rywalizację rozpoczną akademiccy strzelcy. Drugi tydzień zacznie się od AMP w szachach, finału badmintona i wcześniej zaplanowanych na ten sam termin AMP w wioślarstwie i brydżu sportowym, które ruszają 14 maja. Najprawdopodobniej już 16 maja rozegrany zostanie finał AMP w tenisie stołowym, a 20 maja ruszy największa impreza sezonu – AMP w lekkiej atletyce. Następnego dnia do walki staną judocy. W ostatnim tygodniu maja będziemy kibicować podczas zmagań w żeglarstwie (24-27.05), kolarstwie górskim (25-27.05), jeździectwie (27-30.05) oraz karate (29-30.05). Zmieniły się daty imprez finałowych AMP w piłce siatkowej kobiet (22-25.05) i mężczyzn (25-28.05). Zgodnie z pierwotnym planem, 27 maja zaplanowany jest start finału AMP w koszykówce kobiet i mężczyzn. Nowe terminy AMP w aerobiku sportowym i trójboju siłowym nie są znane. Łącznie z rozgrywkami eliminacyjnymi w maju czeka nas ponad 40 imprez!

Pełni nadziei czekamy na reaktywację rozgrywek i powrót na boiska. Szczegółowy terminarz i zachodzące w nim zmiany możecie śledzić na oficjalnej stronie Akademickich Mistrzostw Polski AZS www.ampy.pl.

Fot. Michael Stera