W najbliższym czasie czekają nas wybory samorządowe i do Europarlamentu Europejskiego, ale wybory nie omijają także klubów sportowych. Olaf Weker został wybrany nowym prezesem AZS Uniwersytetu Warszawskiego na lata 2024-2028. Tytuł honorowego prezesa klubu otrzymał Alojzy Z. Nowak – rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

W poniedziałek 18 marca w sali Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W kilkugodzinnym spotkaniu brali udział delegaci poszczególnych sekcji AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W jego trakcie został wybrany nie tylko nowy prezes, ale też członkowie zarządu, członkowie klubowej komisji rewizyjnej oraz delegacji na zjazd sprawozdawczo-wyborczy AZS Warszawa i XXX Zjazd AZS.

Jednomyślnie nowym prezesem klubu został Olaf Weker, dotychczasowy wiceprezes zarządu. Związany on jest z AZS UW od 1995 roku. Swoją przygodę w AZS zaczynał od gry w siatkówkę, przechodząc drogę od zawodnika do działacza. Od 2006 roku był w zarządzie klubu, a od 2010 pełnił funkcję wiceprezesa.

– To jest dla mnie duża satysfakcja, bo z AZS UW związany jestem od bardzo dawna i wiele temu klubowi zawdzięczam. Od kilku dni spływają do mnie gratulacje, często od osób, których nawet dobrze nie znam. To bardzo miłe. Mamy ciekawy, młody skład zarządu i przed nami wiele pracy. Chciałbym rozwijać klub w różne strony: walczyć o wygraną w Akademickich Mistrzostwach Polski, stawiać na sport dzieci i młodzieży oraz przyciągnąć olimpijczyków. Uniwersytet Warszawski powinien aspirować do tego, żeby być najlepszy na każdej płaszczyźnie – mówi nowy prezes AZS UW.

Olaf Weker na stanowisku prezesa zastąpił Alojzego Z. Nowaka, który otrzymał tytuł honorowego prezesa klubu. – To pierwszy tytuł honorowego prezesa, który został przyznany w naszym klubie. Prof. Nowak był prezesem najbardziej od lat zaangażowanym w naszą dzielność. Nie był może widoczny na co dzień, ale mogliśmy liczyć na jego wsparcie i dobre słowo. Mimo wielu obowiązków miał czas, żeby przyjść na otwarcie naszych zawodów czy ważne mecze. Zawsze będziemy liczyli na jego doradztwo podczas posiedzeń zarządu – dodał Weker.

W nowym zarządzie AZS UW znaleźli się: Agnieszka Guzowska, Kamila Jabłońska-Strzępka, Włodzimierz Leśniewski, Aleksandra Madejska, Julia Oleksiuk, Eugeniusz Puzan, Dominika Srokosz, Michał Sybilski, Katarzyna Ślifirczyk oraz Martyna Zawadzka.

Jedną z pierwszych decyzji nowych władz klubu był wybór dyrektora klubu, którym został Włodzimierz Leśniewski, oraz wiceprezesów. Funkcje te objęli Dominika Srokosz oraz Michał Sybilski.