OdLOTTOwa jazda dla Ninki!

0
463
image description

Lubelskie środowisko sportowe nie ustaje w walce o zdrowie Ninki Słupskiej cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Akademicki Związek Sportowy, który od początku aktywnie włącza się w zbiórkę, tym razem zaprasza rowerzystów do akcji „OdLOTTOwa jazda dla Ninki!”.

Organizacja Środowiskowa AZS Lublin chcąc wesprzeć zbiórkę i jednocześnie promować aktywne spędzanie czasu aplikował o grant do Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej w ramach projektu „OdLOTTOwa jazda”. Pierwszym, już wykonanym krokiem w staraniach o dotację było przekonanie kapituły do zakwalifikowania pomysłu do etapu II. Etap ten to właściwa rywalizacja polegająca na „wykręcaniu” na rowerze kilometrów przez wszystkich chcących pomóc Nince!

Choć do drugiego etapu rywalizacji zakwalifikowanych zostano aż trzydzieści trzy projekty, tylko ten zgłoszony przez lubelski AZS to szansa na realną pomoc dla potrzebującej osoby.

Nagrody to kolejno: 25 tyś. zł dla projektu z największą liczbą kilometrów, 20 tyś. zł za drugie miejsce i 15 tyś. zł za trzecie. Fundacja ufundowała również pięć nagród po 10 tyś. zł dla projektów, które osiągną ponad 100 000 km.

W akcji może pomóc każdy. Wystarczy jedynie:

  1. Pobrać aplikację Activy w Google Play lub Apple App Store;
  2. Zarejestrować się;
  3. Wybrać „OdLOTTOwa jazda” z listy i dołączyć;
  4. Wybrać z listy Organizacja Środowiskowa AZS Woj. Lubelskiego i rozpocząć gromadzenie kilometrów.

Szczegóły akcji: https://www.fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda

Pomóc może każdy! Więcej o zbiórce: www.siepomaga.pl/nina