Od zwycięstwa 3:0 nad norweskim zespołem z Uniwersytetu Sogn og Fjordane w Sogndal rozpoczęli udział w Akademickich Mistrzostwach Europy siatkarze Politechniki Łódzkiej. W pierwszym meczu przegrały za to zawodniczki łódzkiej uczelni, które uległy włoskiej drużynie Uniwersytetu w Bolonii 0:3.

Akademickie Mistrzostwa Europy rozpoczęły się w piątek w Łodzi uroczystą ceremonią otwarcia, a w sobotę rano zawodnicy i zawodniczki przystąpili do gry. Starcie łodzian z Norwegami było pierwszym meczem turnieju. Nie potrwał on długo, bo przewaga polskiego zespołu była miażdżąca. Gracze Politechniki Łódzkiej wygrali w setach 25:9, 25:14 i 25:10!

Dokładnie odwrotnie zakończył się mecz naszych siatkarek, które wyszły na boisko łódzkiej hali Angelica po meczu męskiej drużyny. Włoszki z Bolonii nie dały Polkom żadnych szans, wygrywając 3:0 (25:7, 25:13, 25:14).

Kolejne spotkania grupowe nasze zespoły rozegrają w poniedziałek – męski zespół Politechniki Łódzkiej o godz. 9 zagra z niemieckim zespołem Uniwersytetu w Bremie, a panie zmierzą się o godz. 11.30 z Turczynkami z Uniwersytetu Aydin w Stambule.

W Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce bierze udział 29 drużyn z europejskich uczelni wyższych – 14 męskich i 15 żeńskich. Zespoły rywalizują w halach MOSiR (ul. Małachowskiego 3/5/7), Anilana (ul. Sobolowa 1) i Angelica (ul. Rzgowska 17a). Mecze finałowe turniejów kobiet i mężczyzn oraz ceremonia zamknięcia odbędą się w hali przy ul. Małachowskiego w piątek, 2 sierpnia.

Akademickie Mistrzostwa Europy organizuje Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej przy wsparciu Politechniki Łódzkiej. Imprezę współfinansują Grupa LOTOS S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Politechniki Łódzkiej i Miasto Łódź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here