Z początkiem października do 18 sekcji wyczynowych w poznańskim AZS dołączyła sekcja pływacka z trenerem Andrzejem Olszewskim na czele. W swoim pierwszym starcie w nowych barwach jego podopieczni zdobyli trzynaście medali podczas 12. Urodzin Term Maltańskich.

Sekcja pływacka w strukturach AZS Poznań nie jest całkowitą nowością. Jest to powrót do tradycji, która sięga lat 30. ubiegłego wieku. Sekcja była prowadzona aż po schyłek lat 60., ale niestety została zawieszona z uwagi na brak odpowiednich obiektów sportowych w samym Poznaniu. Najsłynniejszym pływakiem sekcji był Jurek Tracz, olimpijczyk z Rzymu (na igrzyskach startował jednak jeszcze pod innymi barwami).

Teraz razem z Andrzejem Olszewskim jest nadzieja na odbudowę tej sekcji. – Przeszedłem do AZS Poznań, a wraz ze mną 12 pływaków Warty w wieku młodzieżowca (15-16 lat). To uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego – wyjaśnia.

Najbardziej znanymi pływakami, których wychował w Warcie Andrzej Olszewski, są Beata Kaszuba (pierwsza na świecie kobieta, która przepłynęła poniżej minuty sto jardów żabką), Marek Klechamer (medalista mistrzostw Europy juniorów), Joanna Anczykowska, Joanna Cieślak, Damian Goździk. Przez półtora roku, po przejściu z Posnanii do Warty, pod okiem Andrzeja Olszewskiego pracował także olimpijczyk Kacper Majchrzak.