Nikola Horowska – trzykrotna medalistka Uniwersjady w Chengdu

0
555

W Chinach Nikola Horowska wywalczyła dwa złote medale – w skoku w dal i w biegu na 200 metrów oraz srebro w sztafecie 4×100 metrów.

Letnia Uniwersjada w Chengdu przeszła już do historii i trzeba przyznać, że w tej historii polskiego sportu akademickiego będzie stanowić piękną kartę. Nasi sportowcy-studenci wywalczyli w Chinach aż 43 medale, zajmując 5. miejsce w uniwersjadowej klasyfikacji medalowej.

16 krążków z Chengdu przywieźli lekkoatleci, a 3 z nich to zasługa Nikoli Horowskiej, która najpierw wygrała skok w dal, potem dołożyła kolejne złoto w biegu na 200 metrów, a na koniec wraz z koleżankami ze sztafety 4×100 metrów stanęła na drugim stopniu podium.

I właśnie z Nikolą Horowską – już po powrocie z Chin – o wrażeniach z Letniej Uniwersjady w Chengdu rozmawiałem w Akademickiej Strefie Sportu. Audycji możecie posłuchać TUTAJ.

Tekst: Darek Matyja