Niegościnni gospodarze

0
265

Uniwersytet Łódzki triumfował w turnieju półfinałowym strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. W finale gospodarze pokonali Wojskową Akademię Techniczną z Warszawy 5:1. Awans do finału AMP oprócz UŁ i WAT wywalczyły także zespoły Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy i Uniwersytetu Warszawskiego.

Do udziału w tegorocznym półfinale B AMP w futsalu mężczyzn zgłosiło się 15 zespołów z województw łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Pierwsza faza turnieju obejmowała rozgrywki w czterech grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskiwały awans do ćwierćfinału. W tej fazie obyło się bez większych niespodzianek. Po spotkaniach w grupach trudno było jednak wskazać zdecydowanych faworytów całych rozgrywek. Komplet trzech zwycięstw zanotowała Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki z Białegostoku. Dwa triumfy w jedynej trzyzespołowej grupie odniósł Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna.

Najbardziej emocjonującymi i zaciętymi meczami turnieju były ćwierćfinały – ich zwycięzcy mogli być już bowiem pewni awansu do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu. W pierwszym spotkaniu WAT Warszawa pokonał UWM Olsztyn 5:4. W drugim ćwierćfinale tegoroczny akademicki mistrz Warszawy i Mazowsza – Szkoła Główna Handlowa zmierzyła się z Uniwersytetem Warszawskim. Choć SGH prowadziło już 2:0 spotkanie zakończyło się zwycięstwem UW 4:2 i to reprezentanci uniwersytetu mogli się cieszyć z awansu do finału. Zwycięzca grupy D, Uniwersytet Łódzki trafił w 1/4 finału na zespół Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, któremu do awansu do tej fazy wystarczył jeden remis. Łodzianie prowadzili przez większość spotkania, ale WUM zdołał wyrównać. W regulaminowym czasie gry było 1:1 i wynik meczu miał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. Gospodarzom przypomniał się ubiegłoroczny koszmar, kiedy w rzutach karnych ulegli SAN Łódź i musieli pożegnać się z marzeniami o finale. Futsaliści UŁ byli niezwykle zdeterminowani, by historia się nie powtórzyła. Nie powtórzyła się. Drużyna Uniwersytetu Łódzkiego wygrała z WUM 3:2 i cieszyła się z wywalczenia biletu do Poznania. Nie mniej emocji było w spotkaniu WSWFiT Białystok z AWF Warszawa. W spotkaniu padł remis i o końcowym wyniku także zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie to warszawianie lepiej wykonywali karne i pokonali zespół z Białegostoku 4:3.

W półfinałach zdecydowanie triumfowali WAT Warszawa i Uniwersytet Łódzki. Ci pierwsi wygrali z Uniwersytetem Warszawskim 7:1, a gospodarze okazali się lepsi od AWF Warszawa 5:1.

W meczu o trzecie miejsce AWF Warszawa wygrał z UW Warszawa 3:2 po rzutach karnych (2:2 w regulaminowym czasie gry). W finale doszło do powtórki spotkania z grupy D. Wówczas decydowało ono o pierwszym miejscu w grupie, tym razem – o sukcesie w całym turnieju. W grupie po wyrównanym meczu padł remis 3:3. W finale gospodarze wygrali 5:2 i zostali tym samym zwycięzcami turnieju AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał B.

Nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika otrzymał bramkarz zwycięskiej drużyny Paweł Pałygiewicz, który w ćwierćfinałowym spotkaniu z WUM obronił dwa rzuty karne i zapewnił tym samym Uniwersytetowi Łódzkiemu awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski.

Organizatorem AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał B był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego. Zawody rozegrano na dwóch obiektach w Łodzi – hali Centrum Sportu i Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej i hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. 6-go Sierpnia.

Komunikat końcowy znajduje się na stronie: Wyniki AMP w futsalu mężczyzn Półfinał B

Klasyfikacja końcowa AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał B

1. Uniwersytet Łódzki
2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
4. Uniwersytet Warszawski
5. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku
6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
7. Warszawski Uniwersytet Medyczny
8. Politechnika Łódzka
9. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
10. Uniwersytet Białostocki
11-13. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
11-13. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
11-13. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
14-15. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
14-15. Politechnika Warszawska

Fot. Agata Jaśkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here