Reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF. Gospodarze mistrzostw wyprzedzili reprezentacje osiemnastu uczelni.

Studenci wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego odebrali akademickie mistrzostwo Polski Politechnice Wrocławskiej, która tym razem uplasowała się na trzecim miejscu. Drugie miejsce na podium zajęli karatecy z Politechniki Opolskiej.

Jedną z gwiazd mistrzostw była Dorota Banaszczyk, która dwa lata temu zdobyła mistrzostwo świata seniorów. Studentka Politechniki Łódzkiej zdobyła złote medale w kumite indywidualnym w kategorii do 60 kg oraz w parze z Kingą Harast w kumite drużynowym. Harast, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 21, też wróciła do domu z dwoma złotymi medalami, bo wygrała rywalizację w kumite w kat. Powyżej 68 kg. Po dwa złote medale wywalczyli również Natalia Szponder (Politechnika Opolska) oraz Maksymilian Szczypkowski i Maciej Gębka (obaj Politechnika Wrocławska).

Akademickie Mistrzostwa Polski w karate WKF współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS.