Studentka Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar w Norwegii wywalczyła dwa złote medale indywidualnie i brąz w drużynie.

Aż dziewięć medali, w tym cztery złote, przywieźli z Akademickich Mistrzostw Świata z Hamar w Norwegii nasi panczeniści i panczenistki. Z trzema krążkami powróciła do kraju Natalia Jabrzyk, która zdobyła dwa złota – na 1000 i 1500 metrów oraz brąz w drużynie wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk. Pozostałe dwa złota to zasługa Marka Kani, który zwyciężył na 500 i 1000 metrów. Na 500 metrów po srebro i brąz sięgnęły Iga Wojtasik oraz Martyna Baran. Srebro przywiozła do kraju drużyna mężczyzn w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka oraz sztafeta mieszana – Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka. W klasyfikacji medalowej AMŚ Polacy zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z Norwegami.

O tych mistrzostwach, ale nie tylko, w Akademickiej Strefie Sportu opowiadała Natalia Jabrzyk. Audycji z udziałem studentki Politechniki Łódzkiej możecie posłuchać TUTAJ.

Fot. Paweł Skraba