Już w najbliższy poniedziałek i wtorek (15-16 maja) na boiskach warszawskiego Hutnika odbędzie się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej (półfinał B).

W turnieju udział zapowiedziało 9 uczelni: 5 z Warszawy (UW, PW, WAT, SGGW i stołeczny AWF), 3 łódzkie (UMed, UŁ i PW) oraz UWM Olsztyn. 180 zawodników z tych uczelni w 3 grupach powalczy o 3 upragnione bilety do finału, który również organizuje AZS SGH Warszawa, jednak na boiskach w Rembertowie. Pierwszy gwizdek rozlegnie się na dwóch boiskach o 10.30 w poniedziałek. Decydujące mecze zostaną rozegrane we wtorek o 13 i 14.30. Po nich będzie wiadomo, które 3 drużyny mogą szlifować formę na wielki finał, a które swój udział w zawodach zakończą na turnieju półfinałowym.

Organizatorem turnieju po raz pierwszy w historii rozgrywania Akademickich Mistrzostw Polski jest AZS Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes KU AZS SGH, dr hab. Michał Bernardelli, prof. SGH tak mówi o nadchodzącym wydarzeniu: „Wielkimi krokami zbliża się impreza, do której – jako uczelnia oraz AZS SGH – szykowaliśmy się od wielu miesięcy. W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn weźmie udział 9 zespołów, z których tylko trzy najlepsze będą miały szansę na walkę w finale, którego przeprowadzenia podjęła się po raz pierwszy w historii Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Braki w doświadczeniu w organizacji tak dużej imprezy nadrabialiśmy zaangażowaniem zespołu przy wielkiej pomocy ekipy z AZS Warszawa. Mam nadzieję na wysoki poziom sportowy rozgrywek, a wszystkim uczestnikom życzę sukcesów, niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień, które pozostaną z nimi na całe życie.”

Partnerami turnieju są Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Republika Smakoszy. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym AZS jest Grupa PZU.

fot. marcin.biz