Najlepsze polskie rugbystki zagrają na warszawskim AWF-ie

0
128

20 maja na warszawskich Bielanach pojawią się najlepsze kobiece zespoły rugby siedmioosobowego – olimpijskiej odmiany tego sportu. Rozegrają ósmy, finałowy turniej mistrzostw Polski. Wśród zawodniczek pojawią się kadrowiczki, które tydzień wcześniej rozegrały zawody w ramach World Rugby Women’s Seven Series, najbardziej prestiżowym turnieju reprezentacyjnym w rugby 7s.

Po siedmiu dotychczasowych turniejach na pierwszym miejscu z kompletem punktów znajdują się Biało-Zielone Ladies Gdańsk, które niezagrożone zmierzają po mistrzostwo kraju. Na pozostałych miejscach podium plasują się zawodniczki Legii Warszawa oraz Black Roses Posnanii Poznań. W turnieju weźmie udział 12 drużyn podzielonych na trzy poziomy rozgrywek: Ekstraligę, I ligę i II ligę. Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00, mecze finałowe o 15.00, a ceremonia wręczenia medali została zaplanowana na godzinę 17.00.

Wstęp na turniej jest wolny.

Gospodarzem turnieju jest Klub Sportowy AZS AWF Warszawa.  Partnerami wydarzenia są  Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Akademicki Związek Sportowy, AZS Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany.