Nadzwyczajny rok. Udany sezon AMP dla Lublina

0
317

Przewrotny był to rok dla Akademickich Mistrzostw Polski. W Lublinie we wrześniu i październiku odbyło się siedem imprez z cyklu AMP. Nie zabrakło sukcesów sportowych lublinian – po raz pierwszy w historii klasyfikację medalową wygrał UMCS Lublin! 

Epidemia koronawirusa COVID-19 zmieniła naszą rzeczywistość. Akademickie Mistrzostwa Polski zostały przesunięte z wiosny na wczesną jesień. Wymagało to bardzo dużo pracy i zaangażowania organizatorów poszczególnych imprez. Lublin przetrwał istny maraton AMP, kiedy kończyły się jedne zawody, a zaczynały drugie. Tak było pod koniec września, kiedy rozegrano turniej tenisa stołowego, pierwsze dni października upłynęły już po znakiem rywalizacji w siatkówce kobiet i mężczyzn. Później bez chwili wytchnienia przeszliśmy do organizacji jednej z największych imprez całego cyklu – AMP w pływaniu. Dlatego miło było usłyszeć i zobaczyć tę radość z rywalizacji u uczestników AMP w Lublinie.

Aktualnie ciężko przeprowadzić zawody w tradycyjnej formie. Z tego co widziałem rywalizacja była. Dobrze to wyglądało ze strony organizacyjnej. To były takie klasyczne AMP-y, czyli dobra zabawa – spotkanie się po czasie ze starymi znajomymi i co najważniejsze – w końcu starty – opowiadał po Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu Jan Kozakiewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Źródło: AZS UMCS Lublin
Grafika: AZS UMCS Lublin

Na koniec miło jest nam wspomnieć, że studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z dorobkiem 16 złotych, 6 srebrnych oraz 7 brązowych krążków zwyciężyli w klasyfikacji medalowej tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski.

Efekt nie tylko cieszy, ale bardzo dobrze wpisuje się w wizję rozwoju uczelni kompletnej, zrównoważonej, dbającej o rozwój wszystkich sfer aktywności akademickiej – mówił prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Rektor UMCS Lublin.

Ta edycja pokazała ducha sportu, który jest tym większy, im więcej pojawia się na drodze przeciwności – opowiadał dla azs.umcs.pl Prezes Rafał Walczyk.

Akademickie Mistrzostwa Polski w roku 2020 przeszły do historii. Współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu, a ich głównym sponsorem była Grupa LOTOS. W Lublinie wspierane były przez Urząd Miasta Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz, Zbigniew Wójcik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here