Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przewodzi w klasyfikacji uczelni Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Zeszłoroczny mistrz ucieka Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie i Politechnice Lubelskiej. 

Rozgrywane jako ćwierćfinał Akademickich Mistrzostw Polski – Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego przyciągnęły prawie 1300 studentów, którzy w ciągu dwóch pierwszych miesięcy rywalizacji reprezentowali 11 uczelni z województwa lubelskiego. Przypominamy, że cały cykl rozgrywek AMWL zakończy się na początku czerwca 2024 roku i obejmuje 49 konkurencji w ramach 25 dyscyplin. Aktualnym liderem jest zeszłoroczny mistrz – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który o 12,5 pkt. wyprzedza drugi Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Trzecia Politechnika Lubelska traci 22 pkt. do UMCS Lublin i 9,5 pkt. do Uniwersytetu Medycznego.

– Za nami udane dwa miesiące, przeprowadziliśmy 12 turniejów i zorganizowaliśmy ponad 70 spotkań w grach zespołowych. Ponownie planujemy z AZS Warszawa wspólną rywalizację studentów w snowboardzie. W styczniu do rozegrania jest ponad 30 spotkań, dzięki temu rozgrywki AMWL z przeprawami na święta i sesję trwają ponad sześć miesięcy – opowiadał Piotr Rejmer, koordynator mistrzostw.

Podsumowaniem Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego jest uroczysta Gala AMWL, która odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2024 roku. Będzie podziękowaniem partnerom, sponsorom za okazane wsparcie. Dla trenerów, zawodników będzie to wyróżnienie za sukcesy odniesione w trwającym roku akademickim.

Szczegółowe informacje – kalendarz czy klasyfikacja są zamieszczone na stronie amwl.lublin.pl. Relacje z mistrzostw są udostępniane w mediach społecznościowych AZS Lublin – FacebookInstagram i TikTok – oznaczane jako #AMWL.

Rozgrywki Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miasta Lublin. Partnerem jest sieć siłowni Endorfina Platinium – nowoczesny Fitness Klub w Lublinie, który funduje tygodniowe vouchery dla wszystkich medalistów AMWL.

Fot. Bartłomiej Wójtowicz, Kamila Rolak i Marcin Wiechnik