MINI Sikora Enduro MTB Series – rowerowy weekend dla całej rodziny

0
805

Organizator pierwszej edycji Enduro MTB Series poza sobotnim ściganiem na naturalnych, trzymających w napięciu szlakach, przygotował też mnóstwo atrakcji dla rodzin, m.in. niedzielny mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI, wycieczki rowerowe z przewodnikiem czy szkolenie techniki jazdy. To wszystko  czeka uczestników wydarzenia w weekend 26-27 czerwca w Świeradowie-Zdroju.

Głód ścigania jest w tym sezonie silny – kiedy piszemy te słowa, na liście startowej jest już ponad 300 nazwisk i pozostały ostatnie wolne miejsca. Wciąż jest cień szansy, że pojawi się dodatkowa, niewielka pula – warto śledzić strony Enduro MTB Series na Facebooku i Instagramie.

Wasz głód zaspokoją odcinki specjalne łączące stare ścieżki z nowymi, niezwykle zróżnicowanymi sekcjami, które udało się przygotować dzięki współpracy z Miastem Świeradów-Zdrój i Nadleśnictwem Świeradów. Lokalny rider, Maciej Bała zadbał o to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie – twarde, górskie sekcje, miękką ściółkę, korzenie i garść sztucznych elementów. Swój wkład w ostateczny wygląd odcinków miał też Mateusz Baliński, zawodnik Whyte Racing. Sporą dawkę endorfin po każdym z odcinków zagwarantuje ich doskonałe przygotowanie, dzięki wykorzystaniu narzędzi akumulatorowych Makita.

Spod Uzdrowiska Świeradów (róg ul. Zdrojowej i Parkowej), najpierw na trasę ruszą wszystkie grupy Pro, a następnie Hobby. Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia dotyczące imprez amatorskich, organizatorzy zmieniają nieco poranną procedurę startową. – Odprawa techniczna będzie prawdopodobnie udostępniona w naszych mediach w formie krótkiego filmu, aby zawodnicy nie musieli wszyscy na raz pojawiać się rano na starcie. Wcześniej podamy także harmonogram godzinowy startów poszczególnych grup. Dzięki temu będziemy przestrzegać aktualnych obostrzeń, a osoby z dalszych grup startowych, zamiast czekać długo na swój start, po prostu pojawią się o wyznaczonej godziniemówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów.

Po drugim odcinku specjalnym na zawodników będzie czekać bufet regeneracyjny zaopatrzony przez firmę Nutrend oraz strefa techniczna, w której w drobnych naprawach pomoże Bike Garden Service.

Z kolei po trzecim odcinku, czyli Varta Power Challenge, swoją rywalizację zakończą grupy Hobby, zaś śmiałkowie z grup Pro ruszą na ostatni, czwarty odcinek specjalny. Po zawodach, w miejscu bufetu będzie czekał posiłek regeneracyjny (wydawany jak zawsze po okazaniu numeru startowego).

Po krótkim odpoczynku w Hotelu Cottonina odbędzie się dekoracja zwycięzców i losowanie wartościowych nagród, m.in. kasków TSG, smartfonów HAMMER Explorer, udziału w MINI Track Days na torze wyścigowym czy vouchery ufundowane przez Elemenets Hotel budująca apartamenty inwestycyjne w Świeradowie Zdrój.

Emocje po rywalizacji dorosłych podtrzymają zawody dla najmłodszych – Cottonina Kids Race. Krótka i bardzo prosta runda przeznaczona dla dzieci w wieku do lat 6 wyznaczona będzie na terenie Hotelu Cottonina. Darmowy udział i nagrody dla wszystkich uczestników i uczestniczek powinny być wystarczającym argumentem do pojawienia się w Świeradowie całą rodziną. Dodatkową zachętą może być możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji żywieniowych i analizy składu ciała.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie też możliwość zapoznania się z ofertą samochodów MINI. Wśród modeli, które zaprezentuje dealer MINI Sikora, znajdą się m.in.: MINI Cabrio w wersji John Cooper Works (230 KM), MINI Countryman Cooper S ALL4 (178 KM) czy MINI Cooper SE Electric (184 KM). Pojawi się także Demo Car Makity, w którym będziemy mieli okazję sprawdzić wiele urządzeń i zapytać o niemal każdy szczegół dotyczący budowy i funkcjonowania produktów Makita.

Ale to nie koniec atrakcji! Dla chętnych organizatorzy przygotowali też dwa warianty wycieczek rowerowych z miejscowymi riderami – rodzinny (dla początkujących) i odkrywca (dla osób jeżdżących po górach). Potrzebny będzie własny, sprawny rower oraz kask (zalecamy też ochraniacze na kolana i łokcie). Zbiórka w Hotelu Cottonina o godzinie 10:00.

Organizatorzy wydarzenia mają dla rowerzystów także propozycję  szkolenia techniki jazdy z Mateuszem Balińskim. Zawodnik Whyte Racing zabierze chętnych na jeden z odcinków specjalnych zawodów, na wspólną analizę linii przejazdu i praktyczne szlifowanie terenowego skilla. Szkolenie jest płatne, a liczba miejsc ograniczona – zapisać się można na mt.balinski@gmail.com.

Wstępny harmonogram wydarzenia

25 czerwca 2021 (piątek)
17:00-22:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)

26 czerwca 2021 (sobota)
7:30-9:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)
9:30 – start grupy Pro1 – Dom Zdrojowy (taras od strony Parku)
9:40 – start grupy Pro2 (kolejne grupy startują co 10 minut; należy być na miejscu minimum 15 minut przed swoim startem)
12:10 – start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
18:00 – rozpoczęcie ogniska – Hotel Cottonina (ul. Sanatoryjna 7)
19:00 – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród – Hotel Cottonina

27 czerwca 2021 (niedziela)
9:00 wycieczka nordic walking lub spacer shinrin yoku
10:00 wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
10:00-11:30 zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci
12:00 start mini-wyścigu dla dzieci
10:00-14:00 prezentacja samochodów MINI
Całość programu na terenie Hotelu Cottonina.

Szczegółowy harmonogram godzinowy znajduje się na stronie. Informacje organizacyjne przydatne przed startem są dostępne tutaj. Zachęcamy również do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku.

Źródło: Informacja prasowa

Fot. Mariusz Krzemiński