Ponad 120 zawodników z 16 uczelni wyższych weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym, które rozpoczną się w piątek w Katowicach. Po raz pierwszy odbędzie się rywalizacja teamów.

Mistrzostwa odbędą się w pięciu konkurencjach – o medale walczyć będą solistki i soliści, duety, trójki i teamy. W klasyfikacji drużynowej o czwarte z rzędu zwycięstwo powalczy krakowska AWF.

– W tym roku debiutuje nowa konkurencja, aerobik team. To będzie rywalizacja zespołów tanecznych składających się z 5-7 reprezentantów danej uczelni. Co ciekawe, zespoły taneczne wystawi aż 14 z 16 uczestniczących w AMP uczelni – mówi Mateusz Bula z AZS Katowice, który jest organizatorem imprezy.

Również dzięki wprowadzeniu nowej konkurencji znacząco zwiększyła się liczba uczestników. Przed rokiem o medale AMP w aerobiku sportowym rywalizowało niespełna 90 zawodniczek i zawodników. Aerobik sportowy to bardzo widowiskowa, ale trudna dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy siłowe, taneczne i skoki. Każdy występ składa się z ponad dwudziestu ocenianych przez sędziów elementów.

Zawody będą rozgrywane w Ośrodku Sportowym Kolejarz, ul. Alfreda 1 w Katowicach od piątku do niedzieli. Pierwszy dzień upłynie na treningach, sobota na rywalizacji w poszczególnych kategoriach, a w niedzielę od godz. 9:30 odbędą się finały.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Miasta Katowice, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem nagród jest firma Flyspot.

Uczelnie startujące w AMP w aerobiku sportowym
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
Gdański Uniwersytet Medyczny
Politechnika Gdańska
Politechnika Łódzka
Politechnika Śląska w Gliwicach
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Warszawski