Już po raz piąty w Częstochowie odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bilardzie i bowlingu. W dniach 9-11 października, blisko 80 studentów z całej Polski rywalizowało o medale w dwóch dyscyplinach.

Pod Jasną Górą zameldowali się zawodnicy z niepełnosprawnościami z wielu ośrodków akademickich, m.in.: Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Łodzi, Bydgoszczy czy Chorzowa. W piątek odbyli weryfikację oraz odprawę techniczną.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotni poranek. Po sześciogodzinnych zmaganiach, rozgrywanych na 11 stołach bilardowych wyłoniono zwyciężczynie i zwycięzców w bilardzie. Wśród Kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Politechniki Wrocławskiej – Gabriela Sarzyńska, a wśród mężczyzn bezapelacyjnie triumfował Marcel Cebulski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Medaliści Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Bilardzie:

Kobiety
I miejsce – Gabriela Sarzyńska – PW Wrocław
II miejsce – Natalia Szeligowska – UP Wrocław
III miejsce – Anna Kwiecińska – UAM Poznań

Mężczyźni
I miejsce – Marcel Cebulski – UAM Poznań
II miejsce – Karol Ratusinśki – WSG Bydgoszcz
III miejsce – Miłosz Dziadosz – PW Wrocław

Do zdobycia pozostały jeszcze medale w bowlingu. Zmaganiom na wszystkich torach towarzyszyła pogodna, choć zacięta rywalizacja, w której najlepsi okazali się: Anna Kniaź z Politechniki Poznańskiej oraz reprezentant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Tomasz Betka.

Medaliści Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Bowlingu:

Kobiety
I miejsce – Anna Kniaź – Politechnika Poznań
II miejsce – Katarzyna Walczak – Uniwersytet Zielona Góra
III miejsce – Dominika Hoft – UAM Poznań

Mężczyźni
I miejsce – Tomasz Betka – UE Katowice
II miejsce – Łukasz Leśny – AGH Kraków
III miejsce – Damian Mordal – Politechnika Wrocław

Już za dwa tygodnie, czterdziestu zawodników z niepełnosprawnościami spotka się w Dąbrowie Górniczej. Tym razem akademicy powalczą o tytuł Integracyjnego Mistrza Polski AZS w Szachach.

Głównym sponsorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest Grupa LOTOS. Projekt  finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był AZS Politechniki Częstochowskiej.

Więcej zdjęć dostępnych na stronie www.imp.azs.pl

Tekst: Adam Stępniak
Zdjęcia: Waldemar Deska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj