Lublin szykuje się na Balkon Run!

0
566

Tęsknisz za aktywnością fizyczną, a jednocześnie chcesz pomóc? Idealną propozycję ma AZS UMCS Lublin, który organizuje nietypowy, bo domowy bieg na 5 kilometrów. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Bieg rozpocznie się w środę 15 kwietnia o godzinie 18, a potrwa… prawie tydzień! Zakończenie zaplanowano bowiem na 21 kwietnia minutę przed północą. Do tego czasu uczestnicy będą mogli wysyłać zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem. Minimalne wpisowe wynosi 5 złotych, ale można wpłacać więcej. Wiadomo, że najważniejsza jest pomoc innym i dbanie o własne zdrowie.

‒ Z uwagi na obowiązujące obostrzenia wiele osób ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Chcielibyśmy zachęcić i pokazać społeczeństwu, że biegać nie tylko może każdy, ale też można to robić w każdym miejscu. Naszą inspiracją był Elisha Nochomowitz, który przebiegł maraton na tarasie swojego mieszkania koordynator przedsięwzięcia ‒ mówi koordynator Balkon Run Dominik Małys.

W lubelskim Balkon Run wystartować może każdy, także niepełnoletni, choć ten musi mieć zgodę prawnego opiekuna, bo tylko on może dokonać wpłaty. Bieg lub marsz musi odbyć się w domu, czyli wewnątrz mieszkania, na balkonie albo na tarasie. Można maszerować lub biegać na bieżni, ale można też po dywanie. Jak kto woli.

‒ Środki zostaną przeznaczone na rzecz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Kupimy za nie niezbędne środki ochronne dla medyków. Wierzymy, że zarówno społeczność akademicka, jak i sportowa aktywnie wesprze służbę zdrowia w tym ciężkim dla wszystkich okresie ‒ dodaje Małys.

Aby dołączyć do akcji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (WYPEŁNIJ), dokonać opłaty startowej w wysokości minimum 5 zł (ZAPŁAĆ), podając jako darczyńcę swoje imię i nazwisko oraz numer startowy, który wysłany zostanie w załączniku mailowym. Następnie należy wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia na Facebooku (WSTAW) lub wysłać je mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl. Regulamin Balkon Run jest już dostępny (PRZECZYTAJ).

wsp. Kamil Wojdat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj