LOTOS wspiera polskich sportowców

0
77

Grupa LOTOS od prawie dwudziestu lat angażuje się w polski sport. Gdański koncern jest zaangażowany w wiele dyscyplin, co pozwala umacniać wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie. LOTOS wspiera zarówno sport zawodowy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają karierę. Dlatego od ponad dwóch lat jest także Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego oraz Akademickiej Reprezentacji Polski.

Promocja zdrowego, aktywnego stylu życia i miłości do sportu – takie cele przyświecają działającemu od ponad stu lat Akademickiemu Związkowi Sportowemu. Ta największa i najstarsza organizacja studencka w Polsce, zrzesza prawie 40 tys. młodych ludzi. Zawodnicy AZS-u to często reprezentują Polskę na najważniejszych turniejach i sięgają po najwyższe laury. Najmłodszymi gwiazdami są m.in. kajakarka Karolina Naja, biathlonistka Kamila Żuk, panczenista Jan Szymański i windsurfer Piotr Myszka.

Akademicki Związek Sportowy zrzesza osoby, dla których sport to nie tylko walka o medale, ale przede wszystkim pasja. Współpraca LOTOSU z AZS to dowód na to, jak ważne dla naszego koncernu są programy ukierunkowane na rozwój młodzieży i przyszłych pokoleń sportowców oraz jednocześnie szerzące zasady fair-play. W ubiegłym roku mieliśmy okazję dopingować młodych sportowców podczas Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku i Letniej w Neapolu. Chcemy, by dzięki pomocy LOTOSU było im łatwiej rozwijać się i zdobywać kolejne medale – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Mecenas polskiego sportu

Środki, które LOTOS przeznacza na polski sport, oznaczają udział w narodowych emocjach, integrację społeczeństwa i rozsławienie polskiego sportu na świecie. Gdański koncern to Główny Sponsor Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Zasięg opieki LOTOSU nad polską piłką obejmuje też wiele inicjatyw adresowanych do młodych, aspirujących piłkarzy. To m.in. program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Koncern od 2002 r. wspiera także drugi polski sport narodowy – skoki narciarskie. W tym przypadku także angażuje się także w programy, które otwierają świat profesjonalnego narciarstwa przed młodym pokoleniem – to m.in. Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.

Gdański koncern jest także sponsorem polskiego tenisa oraz sportów motorowych – niedawno Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z LOTOS Rally Team w pięknym stylu zwyciężyli Rajd Turcji.

Więcej na temat zaangażowania LOTOSU w polski sport na: www.lotos.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here