Krakowska AGH najlepsza w AMP w brydżu sportowym

0
2739

Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa zwyciężyła w klasyfikacji uczelni Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, które zakończyły się w niedzielę we Wrocławiu. W zawodach udział wzięło ponad dwustu studentów reprezentujących 25 uczelni.

Zawodnicy AGH wyprzedzili na podium reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Na sukces AGH złożyło się m.in. zwycięstwo trzeciej drużyny tej uczelni w turnieju teamów. Krzysztof Cetera, Błażej Krawczyk, Przemysław Kurzak i Marcin Szymański w rywalizacji teamów wyprzedzili pierwszy zespół Uniwersytetu Warszawskiego (Stanisław Mączka, Konrad Majewski, Rafał Marks i Łukasz Trendak) oraz pierwszy zespół Uniwersytetu Szczecińskiego (Jacek Batóg, Wojciech Bondarewicz, Marcin Dziembor i Paweł Stężała).

W turnieju par najlepiej spisali się Wojciech Bondarewicz i Paweł Stężała z Uniwersytetu Szczecińskiego, który na podium wyprzedzili Witolda Bieleckiego i Przemysława Janiszewskiego z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Piotra Dobroszyckiego i Jerzego Gładysza z Politechniki Wrocławskiej.

Organizatorem zawodów była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS, a zawodnicy rywalizowali w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A.