Koźmiński nadal wiosłuje najlepiej

0
461

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie znów wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Impreza, w której udział wzięło ponad dwustu studentów z 21 uczelni wyższych, odbyła się w Bydgoszczy.

Od lat studenci z ALK nie dają szans rywalom i podobnie było w tym roku. Podium było zresztą bardzo podobne do ubiegłorocznego, bo na pierwszym miejscu znów uplasowała się ALK, na trzecim ponownie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a zmienił się tylko zdobywca drugiej lokaty – Politechnikę Gdańską zastąpiła Politechnika Wrocławska.

Gospodarze imprezy – AZS UKW w Bydgoszczy – największą chwilę radości mieli po finale A jedynek pań, który wygrała Klaudia Jedynak. W pozostałych konkurencjach triumfowali: Weronika Jagodzińska, Joanna Śliwińska (AWF Warszawa, dwójki podwójne), AGH Kraków (ósemki kobiet), Jakub Dominiczak (jedynki mężczyzn, Politechnika Wrocławska), Patryk Piotr Golaska, Michał Dygas (AWF Warszawa, dwójki podwójne wagi lekkiej) oraz ALK Warszawa (ósemki mężczyzn).

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A.

WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W WIOŚLARSTWIE

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

KOBIETY

JEDYNKI
1. Klaudia Jedynak (UKW Bydgoszcz)
2. Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk)
3. Zuzanna Olszewska (AWF Warszawa)

DWÓJKI PODWÓJNE
1. Weronika Jagodzińska, Joanna Śliwińska (AWF Warszawa)
2. Zuzanna Duda, Alina Korytkowska (ALK Warszawa)
3. Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha (UMK Toruń)

ÓSEMKI
1. AGH Kraków (Karolina Foryś, Aleksandra Kubala, Sara Piwowarczyk, Klaudia Sachmerda, Karolina Smyrak, Aleksandra Tomczyk, Magdalena Wieczorek, Maria Wolna, sternik Jan Emerla)
2. PUM Szczecin (Miszela Kałachurska, Aleksandra Koman, Krzysztofa Kwiek, Marta Mostek, Agnieszka Piszczoła, Julia Siemilska, Anna Ślusarczyk, Siri Thorsten Eckhoff, sternik Barbara Ufnalska)
3. UKW Bydgoszcz (Magdalena Baszyńska, Ewa Gałek, Klaudia Jedynak, Daria Krysiak, Julia Nowak, Klaudia Pankratiew, Emilia Pilut-Leszczyńska, Agnieszka Sikorska, sternik Wiktoria Łukasiewicz)

MĘŻCZYŹNI

JEDYNKI
1. Jakub Dominiczak (Politechnika Wrocławska)
2. Rafał Staszak (PUM Szczecin)
3. Konrad Franke (ALK Warszawa)

DWÓJKI PODWÓJNE WAGI LEKKIEJ
1. Patryk Piotr Golaska, Michał Dygas (AWF Warszawa)
2. Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AM Szczecin)
3. Bartosz Bednarek, Grzegorz Piątkowski (PP Poznań)

ÓSEMKI
1. ALK Warszawa (Konrad Franke, Piotr Fulara, Maksymilian Grejcz, Kacper Ozimek, Konrad Siwek, Witold Szczepański, Łukasz Słocki, Piotr Gielec, sternik Aleksandra Niwińska)
2. PW Wrocław (Adam Dąbek, Maciej Jasiński, Przemysław Kędziora, Piotr Kupczyk, Damian Lichaczewski, Mateusz Rosiak, Adrian Wiktorek, Sebastian Łanda, sternik Jakub Łanda)
3. PW Warszawa (Andrzej Gruza, Bartłomiej Gzowski, Maciej Koperski, Stanisław Krasuski, Tomasz Miazga, Ignacy Nojek, Łukasz Stępka, Łukasz Suchocki, sternik Małgorzata Kurcjusz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here