Koszykarki Enei AZS Poznań lepsze w derbach akademickich

0
654

Tym razem w środku tygodnia zagrała Basket Liga Kobiet. Wszystkie mecze przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego odbyły się w środę, a jedno z najbardziej pasjonujących spotkań zostało rozegrane w Poznaniu i były to derby AZS!

Poznanianki, które w poprzedniej kolejce BLK doznały przykrej porażki w Gorzowie, tym razem nie wystraszyły się wyżej notowanych rywalek i zwyciężyły faworyzowaną drużynę  Pszczółek AZS UMCS 87:72.

Poznanianki rozpoczęły mecz słabo i po pięciu minutach przegrywały 2:12. Potem było już tylko lepiej, bowiem niemal dogoniły swoje rywalki jeszcze w pierwszej kwarcie, by bardzo wyraźnie wygrać w kolejnej. W zgodnej opinii obserwatorów było to najlepsze spotkanie Enei AZS w bieżącym sezonie. Zawodniczki dały pokaz skutecznej gry zespołowej, wykazały się ogromną ambicją i wolą walki. Bohaterką zespołu z Poznania była Gmrice Davis, która zdobywała dla swojej drużyny ważne punkty w najtrudniejszych momentach, zwłaszcza w chwilach, kiedy lublinianki miały remis niemal na wyciągnięcie ręki.

Poznański zespół zapewnił sobie w ten sposób 6. miejsce przed fazą play off. Wiele wskazuje na to, że zagra w nich znowu z Pszczółkami.

Enea AZS Poznań – Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87:22 (22:23, 28:11, 14:21, 23:17). Najwięcej punktów dla zespołu z Poznania zdobyły: Gmrice Davis – 23, Nina Bogićević – 15, Jovana Popović – 14, Daria Marciniak – 13.

Autor: Piotr Kuś