Konrad Bukowiecki wraca do startów

0
157

Konrad Bukowiecki zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas meetingu lekkoatletycznego w hiszpańskim Andújar. Reprezentant AZS UWM Olsztyn w swojej najlepszej próbie osiągnął 20,14 m. 

Dla pochodzącego ze Szczytna zawodnika, który wraca do formy po kontuzji złamanego palca prawej stopy, był to drugi w tym roku start na otwartym obiekcie. Kilka dni wcześniej zajął szóste miejsce w konkursie podczas meetingu Zlatá Tretra w Ostravie. W swojej najlepszej próbie osiągnął wówczas zaledwie 19,84 m. Zawody wygrał Chorwat Filip Mihaljević (wynikiem 21.58 m.).

– Nie ma co ukrywać, że nie jestem teraz w najlepszej formie na ten moment. I niestety podejrzewam, że te wyniki będą oscylowały w tych granicach. Natomiast w sezonie jeszcze trochę startów przede mną. Mam nadzieję, że będę się rozkręcał. Z biegiem czasu będę też schodził z obciążeń. Teraz jestem w ciężkim treningu, więc nie ma co się spodziewać fajerwerków – mówił wtedy kulomiot AZS UWM Olsztyn na antenie Radia UWM FM.

I rzeczywiście – w Hiszpanii zaprezentował się już trochę lepiej. Choć 20,14 m to wynik daleki od jego optymalnych możliwości, widać, że z czasem reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn może liczyć na lepsze rezultaty. Zawody wygrał Portugalczyk Tsanko Arnaudov (20,25 m.).

Kolejny start ma zaplanowany jeszcze w maju – w Katarze. Natomiast na początku czerwca zobaczymy go na meetingu w rodzinnym Szczytnie.

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy!