Kolejne sukcesy Klatt na PŚ w Poznaniu! Srebra Puławskiej i Borgieła [WIDEO]

0
406

Reprezentacja Polski w wielkim stylu zakończyła zmagania w Pucharze Świata w kajakarstwie w Poznaniu. W ostatnim dniu imprezy na torze regatowym Malta biało-czerwoni zdobyli pięć medali i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej imprezy. Drugie złoto w ten weekend wywalczyła para Martyna Klatt z AZS AWF Poznań, która w parze z Heleną Wiśniewską wygrała finał konkurencji K2 500 metrów.

W niedzielnych biegach medalowych zobaczyliśmy łącznie 22 naszych reprezentantów. Jako pierwsze do walki o podium w C1 500 metrów stanęły Patrycja Mendelska i Justyna Dorozińska (obie AZS AWF Poznań), jednak ostatecznie zajęły one odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Po dwie polskie osady oglądaliśmy w finałach C2 500 metrów kobiet i mężczyzn. W gronie pań Katarzyna Szperkiewicz (AZS AWF Poznań) i Julia Walczak zajęły szóste miejsce. U mężczyzn piątą lokatę w tej konkurencji wywalczyła dwójka Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Tomasz Barniak (AZS AWF Poznań), aktualni wicemistrzowie świata i Europy w C2 500 metrów.

Zebrani na Malcie kibice zacierali ręce na polski pojedynek w olimpijskiej konkurencji kobiet. W finale K2 500 metrów naprzeciw siebie stanęły Karolina Naja i Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.), mistrzynie świata i Europy, a także Martyna Klatt (AZS AWF Poznań) i Helena Wiśniewska, które z trzecim czasem eliminacji awansowały do biegu o medale. Zwycięsko z silnie obsadzonego wyścigu wyszły triumfatorki sobotniej rywalizacji K2 200 metrów. Po świetnym biegu Klatt i Wiśniewska pokonały drugie na mecie Naję i Puławską o 0,2 sekundy.

– Ciężko do siebie porównać te dwa finały. Na pewno wyścigi olimpijskie są cięższe do wygrania, co poczułyśmy dziś na finiszu biegu. Wiedziałam, że podczas tego wyścigu musi być spokój. Udało mi się go zachować, a potem „cisnęłyśmy”, ile sił do końca. Tak jak w Szeged, znów wygrałyśmy z inną polską osadą. Wraz z Heleną mamy nadzieję, że będą nam dane kolejne starty w tej konkurencji – liczy Klatt, zawodniczka AZS AWF Poznań.

To nie polskich sukcesów w ostatnim dniu PŚ w Poznaniu. Srebro w C1 5000 metrów wywalczył Mateusz Borgieł (AZS Politechniki Opolskiej).

W niedzielę startowali także inni nasi kajakarze. Najlepsza w finale B K1 500 metrów kobiet była Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice). Siódmą pozycję w finale B K1 500 merów mężczyzn zajął Piotr Morawski (AZS Politechniki Opolskiej), a trzecie miejsce w finale C K2 500 metrów – Jakub Stepun (AZS AWF Poznań) i Bartosz Grabowski.