Kolejne medale pływaków z AZS [FOTO]

0
992

Pięć srebrnych i trzy brązowe medale zdobyli pływacy z klubów AZS podczas drugiego dnia Głównych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców odbywających się w Lublinie.

W pierwszym finale czwartkowych zmagań w Aqua Lublin wicemistrzynią Polski na 200 m stylem dowolnym została Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice) z nowym rekordem życiowym. W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie srebrny medal zdobył Jan Hołub z AZS UMCS Lublin, a na trzecim stopniu podium stanął reprezentant AZS Łódź Jakub Kraska.

– Jestem bardzo zmęczony, ale też szczęśliwy, bo poprawiłem rekord życiowy. Co prawda były jeszcze rezerwy, stać mnie na więcej, ale z Kubą Kraską trochę za mocno otworzyliśmy 100 m i na ostatnich 50 m dużo nas to kosztowało. Ale na dziś ten wynik daje mi prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w sztafecie. Za dwa tygodnie startuję na Mistrzostwach Europy i tam będę się starał poprawić jeszcze ten rezultat. Rywale nie śpią, ale ja na pewno też nie odpuszczam, może bardziej z głową otworzę ten wyścig i myślę, że w Budapeszcie będzie jeszcze lepiej – podsumował swój start Jan Hołub.

W finale 50 m stylem grzbietowym drugi był Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice). Srebrny medal na 100 m stylem klasycznym wśród kobiet zdobyła Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa).

Zwieńczeniem drugiego dnia mistrzostw tradycyjnie były wyścigi sztafetowe. W rywalizacji kobiet 4×100 m stylem dowolnym brązowy medal zdobyły zawodniczki AZS UMCS Lublin. Wśród mężczyzn gospodarze stoczyli niezwykle zaciętą walkę z AZS AWF Katowice o zwycięstwo w drugiej serii. Ostateczni lepsi okazali się ci drudzy, ale to wystarczyło do zdobycia srebrnego medalu, bo w pierwszej serii szybciej popłynęli zawodnicy UKS G-8 Bielany Warszawa. AZS UMCS Lublin sięgnął po brąz.

Po drugim dniu zawodów na czele klasyfikacji punktowej znajduje się AZS UMCS Lublin, który wyprzedza AZS AWF Katowice. Katowiczanie są z kolei trzeci w tabeli medalowej.