Kolejne medale azetesiaków na pływackich MP

0
701
Olsztyn 28.04.2023. Mistzrostwa Polski w p³ywaniu. Fot. Grzegorz Kamiñski

Trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców znakomitą dyspozycję potwierdziła Adela Piskorska. W piątek zawodniczka AZS UMCS Lublin jako jedyna azetesiaczka stanęła na najwyższym stopniu podium.

Po zwycięstwie w imponującym stylu na 100 m stylem grzbietowym tym razem Piskorska świetnia spisała się na dystansie o połowę krótszym, pewnie wygrywając finał z nowym rekordem Polski młodzieżowców – 27,92 s. Tym samym reprezentantka AZS UMCS Lublin została drugą po rekordzistce kraju Alicji Tchórz Polką, która złamała barierę 28 sekund na 50 m stylem grzbietowym.

W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji kibice kolejny raz byli świadkami zaciętej rywalizacji o złoto pomiędzy Ksawerym Masiukiem i Kacprem Stokowskim. Tym razem zawodnik AZS UMCS Lublin sięgnął po srebrny medal. Na trzecim stopniu podium, podobnie jak w sprincie stylem dowolnym, stanął Piotr Ludwiczak z AZS AWF Katowice.

Piątek był udany dla kolejnej zawodniczki lubelskiego klubu – Klary Kowalskiej, która została wicemistrzynią Polski na 200 m stylem motylkowym i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Belgradzie. Ponadto Kowalska na 400 m stylem dowolnym uplasowała się co prawda tuż poza podium, ale także wywalczyła prawo startu w stolicy Serbii.

W piatkowe popołudnie w Aquasferze brązowe medale wywalczyli Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa) na 400 m stylem dowolnym i Kamil Romanowski (AZS AWF Katowice) na 200 m stylem klasycznym. Na zakończenie dnia w rywalizacjis ztafet mieszanych 4×100 m stylem zmiennym po srebro siegnęli reprezentanci AZS UMCS Lublin, a po brąz KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

W sobotę w Olsztynie ostatni dzień walki pływaków o medale i minima na międzynarodowe imprezy. W programie m.in. prestiżowe wyścigi na 100 m stylem dowolnym. Transmisję z finałów można oglądać w TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl. Komplet wyników z mistrzostw znajduje się z kolei TUTAJ.

Medale zawodników z klubów AZS – Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, Olsztyn 28.04.2023