Gdańsk po raz pierwszy był gospodarzem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym. Ponad 40 zawodników z niepełnosprawnościami reprezentujących 16 uczelni rywalizowało w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.

AZS Uniwersytetu Gdańskiego wraz z AZS Organizacją Środowiskową w Gdańsku oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego debiutowali w roli organizatorów IMP AZS. Uczestnicy ze względu na stopień niepełnosprawności podzieleni byli na kilka klas startowych, w obrębie których rywalizowali. Każda gra niosła ze sobą ogrom emocji i determinacji ze strony każdego uczestnika. Całe zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, wypełnionej elementami świątecznymi, takimi jak np. „Mikołajkowy test wiedzy o tenisie stołowym”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na mistrzostwa przybył w najliczniejszym gronie, co z pewnością pomogło w wygraniu klasyfikacji drużynowej. Łącznie podczas zawodów rozdano niemal 30 pucharów i tyle samo medali! Dodatkowo na każdego uczestnika oraz trenera czekał pakiet startowy zawierający pamiątkową gadżety oraz słodkie przekąski.

– Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to wspaniała okazja do spotkania się ze znajomymi z innych uczelni oraz do zdrowej rywalizacji w naszej ulubionej dyscyplinie! Jako reprezentant gospodarzy jestem dumny z tego jak przebiegły IMP i liczę na to, że za rok znowu spotkamy się w Gdańsku w jeszcze liczniejszym gronie – mówi Kamil Latos z AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Inne zdjęcia dostępne na stronie imp.azs.pl

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego oraz Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk. Wydarzenie zostało objęte patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Partnerem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym było Miasto Gdańsk.

Medaliści IMP AZS 2020 w tenisie stołowym

Złote medale:
Julia Szemiel – UJD Częstochowa
Klaudia Holzenbecher – UE Katowice
Anna Stefaniak – UMCS Lublin
Anna Pietrzyk – UE Katowice
Pamela Roszak – UAM Poznań
Adrian Szeliga – UJD Częstochowa
Maksym Chudzicki – AWF Kraków
Hubert Morusiewicz – UZ Zielona Góra
Maciej Błaszczyk – UE Poznań
Paweł Gierszewski – WSG Bydgoszcz
Szymon Wrzoł – UE Katowice

Srebrne medale:
Gabriela Sarzyńska – PWr Wrocław
Aleksandra Pietrzak – UAM Poznań
Magdalena Ratajczak – UZ Zielona Góra
Karol Ratusiński – WSG Bydgoszcz
Mariusz Olczak – UJ Kraków
Marcin Spurek – EUIE Warszawa
Paweł Słaby – UE Katowice
Tomasz Betka – UE Katowice

Brązowe medale:
Natalia Chorążyk – PWr Wrocław
Natalia Szeligowska – UP Wrocław
Karol Wojna – UZ Zielona Góra
Robert Nowicki – UE Katowice
Adam Tkaczyk – UŚ Katowice
Damian Mordal – PWr Wrocław
Marcin Kwiatkowski – UKW Bydgoszcz

Podium klasyfikacji drużynowej:
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Uniwersytet Zielonogórski

Tekst: Weronika Wieżynis
Zdjęcia: Wiktoria Dziurdź

1 KOMENTARZ

Comments are closed.