Już za niespełna rok w Bydgoszczy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. W ubiegłym tygodniu miała miejsce wizytacja techniczna przedstawicieli FISU.

W wizytacji uczestniczyli: Alejandro Guerra – koordynator sportowy ds. Akademickich Mistrzostw Świata oraz Akademickiego Pucharu Świata, Cathy Wynne – wiceprzewodnicząca Komitetu Technicznego sportów kajakowych FISU, Przemysław Jagielski – regionalny koordynator wydarzeń sportowych organizowanych przez FISU. Podczas wizytacji sprawdzono tor regatowy, miejsca zakwaterowania i omówiono sprawy organizacyjne, logistyczne i sportowe.

Drugiego dnia wizytacji odbyła się konferencja prasowa, w której poza przedstawicielami FISU uczestniczyli: Iwona Waszkiewicz – zastępca prezydenta miasta Bydgoszczy, dr hab. Marek Macko, prof. uczelni – prorektor ds. rozwoju i współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dr Katarzyna Domańska – przewodnicząca komitetu organizacyjnego AMŚ w kajakarstwie, prof. dr hab. Bernard Mendlik – wiceprezes KU AZS UKW.

Zauważono, że KU AZS UKW może jak zawsze liczyć na pomoc miasta, które wspiera sport akademicki. – Mamy za sobą wiele udanych imprez organizowanych przez KU AZS UKW. Wspieramy te mistrzostwa finansowo i w zakresie transportu. Cieszymy się, że AZS przywozi do Bydgoszczy kolejne takie wydarzenia – zaznaczyła Iwona Waszkiewicz. – Cieszę się, że możemy wrócić do normalnego sportu po tej pandemicznej przerwie. Rozpoczynamy teraz promocję wydarzenia, aby przyciągnąć tu jak największą liczbę zawodników – dodał Alejandro Guerra.

Teraz Komitet Organizacyjny intensywnie pracuje nad wdrożeniem kolejnych elementów przygotowań do wydarzenia. Wkrótce odbędzie się spotkanie z nowo wybranym prezesem Polskiego Związku Kajakowego – Grzegorzem Kotowiczem. AMŚ w Bydgoszczy odbędą się w dniach 9-11 września 2022 roku.

foto: AZS UKW Bydgoszcz