Świetnie spisali się polscy kajakarze w zawodach Pucharu Świata w niemieckim w Duisburgu. W polskiej reprezentacji błyszczały zawodniczki AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

Złoty medal w olimpijskiej konkurencji K1 500 metrów zdobyła Anna Puławska, a jej klubowa koleżanka Karolina Naja płynąc razem z Heleną Wiśniewską wywalczyła srebro w K2 200 metrów. Obie zawodniczki AZS AWF Gorzów Wlkp. stanęły też na podium w K4 500 metrów, zajmując razem z Wiśniewską i Katarzyną Kołodziejczyk trzecie miejsce.

To nie koniec dobrych wyników Polaków, choć już nie z AZS AWF Gorzów Wlkp. Norman Zezula i Aleksander Kitewski zajęli drugie miejsce w K2 500 metrów i trzecie w K2 200 metrów, a Tomasz Kaczor był trzeci w C1 1000 metrów.