Kacper Sztuba trzeci w Pyrenees Cup w La Seu D’Urgell

0
220
2023.06.30 Kraków, Polska Igrzyska Europejskie 2023 Slalom kajakowy, C-1 mezczyzn, druzyna Kacper Sztuba fot. Rafal Oleksiewicz/PZKaj

Kacper Sztuba zajął trzecie miejsce w konkurencji C-1 w pierwszych zawodach Pyrenees Cup 2024, które w weekend zostały rozegrane w hiszpańskim La Seu D’Urgell. Dwunasty w K-1 mężczyzn był Michał Pasiut.

W weekendowej rywalizacji w Hiszpanii dominowali gospodarze, którzy w sobotę triumfowali we wszystkich kobiecych i męskich konkurencjach. Najlepiej z biało-czerwonych, których występy wspiera sponsor główny PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., spisał się Kacper Sztuba z AZS AWF Kraków. Wicemistrz Polski w konkurencji C-1 zajął trzecie miejsce w swojej konkurencji. Wysoką, dwunastą pozycję w K-1 zajął klubowy kolega Sztuby, Michał Pasiut.

– To nie były warunki, do jakich przyzwyczaiła nas Hiszpania. W sobotę temperatura spadła w okolica zera stopni Celsjusza, padał mokry, ciężki śnieg, a na dodatek w połowie dnia zaczął lać deszcz – opowiadał trener główny reprezentacji Jakub Chojnowski. – Aura odgrywa jakąś rolę, ale generalnie warunki były równe dla wszystkich. Chcieliśmy porównać formę choćby z Hiszpanami, którzy są „w gazie”, za dwa tygodnie podchodzą do krajowych kwalifikacji olimpijskich. To był naprawdę wartościowy start, jak na pierwszą imprezę sezonu – dodał.

W sobotę druga część Pyrenees Cup 2024 w slalomie kajakowym i kayak crossie w Pau. Wcześniej, bo już w środę, we francuskim kurorcie odbędą prestiżowe zawody kontrolne Champion Race.