Joanna Fiodorow wicemistrzynią świata!

0
514

Reprezentantka OŚ AZS Poznań zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na trwających w Doha lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. To pierwszy medal Polaków na tej imprezie.

Fiodorow pewnie przebrnęła wczorajsze eliminacje, osiągając minimum kwalifikacyjne już w pierwszej próbie i z trzecim rezultatem – 73,39 m awansowała do finału. W gronie 12 zawodniczek, które stanęły dziś do walki o medale Polka legitymowała się szóstym wynikiem sezonu.

Lepszego rozpoczęcia konkursu finałowego Fiodorow nie mogła sobie wymarzyć. Już w pierwszej kolejce zawodniczka OŚ AZS Poznań ustanowiła nowy rekord życiowy – 76,35 m (poprzedni, z 2017 roku wynosił 75,09 m). Polka po osiągnięciu tego wyniku zajmowała drugie miejsce i… nie oddała go już do końca konkursu. Tym samym Fiodorow została wicemistrzynią świata! Złoty medal zdobyła faworytka, liderka tegorocznych list Amerykanka DeAnna Price z rezultatem 77,54 m.

Srebro MŚ w Doha to największy sukces podopiecznej Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej. Dotychczas Joanna Fiodorow zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Europy (w 2014 w Zurychu i w 2018 w Berlinie). Dwukrotnie stawała także na podium Letnich Uniwersjad – była druga w 2015 roku w Gwangju i trzecia w 2017 roku w Tajpej.

Fot. Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here