Kto lepiej wejdzie w zakręt, przekroczy swoje granice i wykręci jak najlepszy rezultat – tego dowiemy się podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Malownicze okolice Zakopanego czekają na miłośników narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Impreza odbędzie się od 28 lutego do 1 marca. Zgłoszenia wystartowały.

Zwykle uczestnikom Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS nie można odmówić zapału i pogody ducha. Organizatorzy liczą, że po ostatnim ociepleniu wszystkim dopisze też zimowa aura. Zwłaszcza, że będzie to już ostatnia impreza w kalendarzu ósmego sezonu popularnych IMP-ów. Powodzenie rywalizacji na stoku zależy właśnie od panujących warunków. W zeszłym roku na pogodę nikt nie mógł narzekać.

Zanim rozpocznie się walka o medale, pierwszego dnia w godzinach wieczornych planowane jest szkolenie z zakresu przebiegu zawodów i zasad punktacji. W czwartek 29 lutego w godzinach porannych odbędzie się trening praktyczny, a około południa rozpoczną się zawody na popularnej Litwince, w Czarnej Górze. Jeśli aura pozwoli, druga część zawodów odbędzie 1 marca na Stacji Narciarskiej „u Pyrnycki”, w Poroninie.

– W kalendarzu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS mamy wiele wydarzeń, w których mogą brać udział osoby początkujące jak i zaawansowane. W przypadku narciarstwa alpejskiego i snowboardu trzeba posiadać już jakieś umiejętności w zjeżdżaniu i poruszaniu wyciągiem orczykowym. W zawodach liczyć się będzie łączny czas dwóch przejazdów. Mamy już grono stałych uczestników, ale nie brakuje osób, które zimą zbierają doświadczenie i przyjeżdżają do nas na pierwsze starty w zawodach – mówi Dawid Piechowiak, jeden z koordynatorów imprezy.

Rok temu klasyfikacje open mężczyzn w narciarstwie alpejskim wygrał Krzysztof Olewiński z AZS AGH Kraków, a wśród pań najlepsza Anna Kwiecińska z AZS UAM Poznań. Natomiast w snowboardzie zwyciężyli Martyna Sobczak (AZS UMG Gdynia) i Łukasz Leśny (AZS AGH Kraków). Kto tym razem okaże się najlepszy?

Nabór uczestników prowadzony będzie do 28 stycznia do godziny 23:59. W ostatnich latach frekwencja podczas zawodów utrzymuje się na poziomie 50 osób i na taką grupę w tym roku liczą organizatorzy. Żeby móc przystąpić do rywalizacji, trzeba mieć powyżej 18 lat, posiadać ważną legitymację AZS oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych zawodników. O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem cyklu IMP AZS jest Akademicki Związek Sportowy. Współorganizatorem IMP AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie jest AZS Warszawa. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym AZS jest PZU.

Zgłoszenia: https://imp.azs.pl/zawody-zgloszenia/